پلاک درخت معمولاً شامل اطلاعاتی دربارهٔ درخت مثل: نامِ گونه، سن، تاریخچه و … می‌باشد. این پلاک برای جلب توجه به اهمیت درخت و نگهداری آن بکار می‌رود. 

پلاک درخت برای انواع درختان از تاریخی و با ارزش زیستی بالا تا درختانی که در زمینه‌های مختلف مانند زیبایی منظره، نگهداری محیط زیست یا جذابیت طبیعی کاشته شده باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در واقع، پلاک درخت می‌تواند به عنوان یک ابزار موثر برای افزایش آگاهی افراد از ارزش درختان شهری و حفاظت از آن‌ها در برابر خطرات مختلف مانند تعرض به حشرات و بیماری‌ها کاربرد داشته باشد و برای افزایش آگاهی عمومی و تشویق به حفاظت از درختان شهری بسیار مؤثر باشد.

باغداران، کشاورزان، سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها برای حفظ درختان از پلاک فلزی استفاده می‌کنند. در طرح پلاک‌‌کوبی بعد از بررسی و شناسائی، اطلاعاتِ جمع‌آوری شده همراه با شماره در سیستم ثبت می‌شوند و نهایتا پلاک‌‌ها بر اساس همان شماره سریال‌ها تولید می‌گردد.

روش نصب پلاک‌ها معمولا با میخ انجام می‌شود و برای سهولت در نصب، سفارشات بصورت پانچ شده تحویل می‌گردد. این محصول با توجه به درخواست مشتری می‌تواند آلومینیومی یا استیل باشد. در مجموعۀ ما امکان اضافه کردن بارکد کیوآر نیز وجود دارد.

همچنین، این پلاک‌ها می‌تواند برای یادبود از شخص یا رویداد خاصی که با درخت مرتبط است، نیز نصب شوند.

قیمت بر اساس نوع مارک، تعداد سفارش، تعداد رنگ و … میتواند متفاوت باشد. در صورت درخواست استعلام قیمت در تلگرام به شماره 9122138609 پیام ارسال نمایید.