لیبل و برچسب

لیبل و برچسب

لیبل و برچسب یکی از مهم‌ترین روش‌های تبلیغ می‌باشد که تولیدکنندگان و فروشندگان برای محصولات خود استفاده می‌کنند که شامل اطلاعاتی مانند: نام محصول، نام، لوگو و شماره تماس سازنده، دستورالعمل‌ها، هشدارها و … است. این روش در ایجاد اطمینان در خصوص کیفیت محصولات و اطلاع‌رسانی بهتر نیز تاثیرگذار می‌باشد. تعیین برچسب‌های ایمنی و هشدار برای محصولاتی که در محیط‌های خطرناک (مانند محصولات شیمیایی، آتش‌نشانی و …) استفاده می‌شوند، بسیار مهم است.

لیبل و برچسب می‌تواند به عنوان یک ابزار برای تشخیص و جلوگیری از تقلب محصولات مورد استفاده قرار گیرد.


انواع لیبل و برچسب

جنس لیبل و برچسب، انواع گوناگون دارد که هر کدام دارای طرح و رنگ متفاوت است. نوع مناسب با توجه به درخواست مشتری و محل نصب انتخاب می‌شود. تعدادی از پرکاربردترین برچسب ها:

 • برچسب پی‌وی‌سی:
  نوعی برچسب که معولا به رنگ سفید است و نسبت به سایر جنس ها در برابر آب و رطوبت، مقاومت بالاتری دارد. همچنین با قابلیت چاپ و نصب آسان، در تبلیغات و بسته‌بندی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • برچسب سلفون:
  این برچسب با نام بی‌رنگ، شیشه ای و شفاف نیز شناخته می‌شود. مواقعی که بخواهند سطح زیر برچسب دیده شود از این مدل استفاده می‌شود.
 • برچسب متالایز:
  به علت داشتن ظاهری شبیه به فلز، باعث جذابیت بیشتر در تبلیغات و بسته‌بندی محصولات می‌شود و در صنایع الکترونیک، لوازم خانگی، محصولات آرایشی بهداشتی و … استفاده می‌شود.
 • شبرنگ:
  به دلیل استفاده از مواد خاص میتواند نور را بازتاب دهد. شبرنگ در ساخت علائم ترافیکی و هشدار دهنده، پلاک وسائل نقلیه، تولیدات صنعتی و … بیشترین کاربرد را دارد. همچنین با داشتن قدرت چسبندگی بالا و عدم جدا شدن بعد از نصب، برای چاپ شماره اموال مناسب است. رول های شبرنگ دارای عرض 62، 92 و 124سانت می‌باشد.
 • روزرنگ:
  نسبت به شبرنگ چسبندگی کمتری دارد و بر خلاف شبرنگ در سطح آن دانه های اکلیلی و براق دیده نمی‌شود. در زمینه تزئینات، دکوراسیون و تبلیغات کاربرد دارد. رول های روزرنگ دارای عرض های متفاوت از 60 تا 150سانت می‌باشد. 

چاپ لیبل و برچسب

چاپ لیبل بر اساس تعداد سفارش، طرح، تعداد رنگ و درخواست مشتری می‌تواند بصورت دیجیتال، افست و یا سیلک انجام شود. 


 • نمونه های تولیدشده


در کل، برچسب محصولات به عنوان یک ابزار مهم برای اطلاع‌رسانی به مشتریان، تشویق آنها به خرید و استفاده از محصولات، جلوگیری از تقلب و نیز تامین اطمینان در خصوص کیفیت و امنیت محصولات، بسیار مهم و ضروری است.

برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.