پلاک ظرفیت

همانطور که از اسم پلاک مشخص است، نشان‌دهندۀ ظرفیت آسانسور و شامل اطلاعاتی مثل: تعداد افراد مجاز، حداکثر وزن بار، لوگو و نام شرکت سازنده و شماره پشتیبانی می‌باشد.

تعیین ظرفیت پلاک بر اساس مقررات و استانداردهای ملی صورت می‌گیرد و بسته به نوع و کاربری ساختمان، میزان پراکندگی تردد، و … ممکن است متفاوت باشد. 

پلاک ظرفیت آسانسور با توجه به نمای داخلی کابین و درخواست مشتری می‌تواند از جنس استیل، آلومینیوم و یا برنج تولید شود. همچنین طرح و متن پلاک می‌تواند به صورت حکاکی و یا چاپی انجام شود.

پلاک ظرفیت آسانسور باید به صورت واضح و قابل مشاهده در درون آسانسور نصب شده باشد تا کاربران بتوانند به راحتی و با اطمینان از ظرفیت و وزن مجاز باربری آسانسور مطلع شوند. 

این پلاک باید به‌طور دوره‌ای توسط کارشناسان تعمیر و نگهداری بررسی شود و در صورت مخدوش بودن برای نصب پلاک جدید اقدام شود.

وزن هر نفر معادل 75کیلوگرم محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، پلاک ظرفیت آسانسور 6 نفره یعنی تا 450کیلوگرم مجاز است. در بسیاری از کشورها، نصب این پلاک الزامیست و نقض آن با جریمه و تعلیق پروانه نصب و بهره‌برداری آسانسور همراه است. 

استفاده بیش از ظرفیت مجاز آسانسور، می‌تواند باعث خطرات جدی ایمنی برای کاربران آسانسور شود.

 از فعالان در این صنعت که افتخار همکاری داشته‌ایم: هیدروگستر، تکنوناطا، اورندآسانسور، تکین صنعت سپنتا، آسان‌پیما پرشیا و …

برای استعلام قیمت می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.