برش اره مویی

برش با اره مویی از روش‌های معمول برای شکل‌دادن به چوب، فلز، پلاستیک و … است. اره مویی شامل یک تیغۀ برش با دندانه‌های ریز است که با حرکت دادن آن بر روی مادۀ مورد نظر، عمل برش را انجام می‌دهد. برای برش پلاک یا قطعۀ مورد نظر با اره‌مویی باید آن را روی یک صفحه یا سطح صاف قرار داد و مسیر برش را با دقت رسم کرد و بعد برش را شروع کرد. برای برش خطوط منحنی و شکل‌های پیچیده، به دقت و تجربۀ بیشتری نیاز است.

تیغۀ اره‌مویی (Coping Saw) نازک و کش‌دار می‌باشد که درون یک قاب U شکل جا می‌گیرد. تیغه‌های آن دارای انواع مختلف (دندانه مارپیچی، دندانه مستقیم و …) می‌باشد و با توجه به نوع ورق یا جنسی که برش میزند، انتحاب می‌شود. برش با اره‌مویی برای تولید نمونه و یا سفارشات با تعداد محدود، بسیار کاربرد دارد، زیرا هزینۀ ساخت قالب برش بسیار بالاست.

ویژگی دیگر اره مویی، سرعت در برشکاری می‌باشد. بدون تردید داشتن تجربۀ کار کردن با اره در کیفیت برشکاری، تاثیرگذار است. لازم به ذکر می‌باشد استفاده از لیزر هزینه‌ای به مراتب بالاتر دارد، ضمن اینکه با توجه به دمای لیزر در زمان برشکاری، احتمال آسیب رسیدن به پلاک وجود دارد.

برای استعلام قیمت و سفارش به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.