کدپستی منازل

پلاک کدپستی منازل و نام معابر شهری

پلاک کدپستی:

پلاک کدپستی حاوی یک شماره 10رقمی است که معمولا کنار درب ورودی ساختمان نصب می‌شود. اساسا کدپستی یک سیستم شناسایی‌ست برای سهولت در تعیین محل و تشخیص دقیق یک خانه یا ساختمان است. این شماره توسط سازمان پست و بر اساس منطقه جغرافیایی، تخصیص داده می‌شود.

معنای اعداد کدپستی:

معنای اعداد در سریال کدپستی به این صورت میباشد: اولین‌رقم مربوط به کد استان، رقم‌دوم مربوط به شهر، سه رقم بعدی نشان‌دهنده منطقه، سه رقم بعد از آن نمایش دهنده محله و دو رقم آخر مربوط به موارد دقیق‌تر آدرس است. در صورت نیاز به تعویض یا تغییر در کد پستی، بهتر است به مراکز پستی یا مسئولان مربوطه و برای پیدا کردن کدپستی خود نیز به درگاه خدمات الکترونیک GNAF مراجعه فرمایید.

مشخصات پلاک آلومینیومی کد پستی:

این محصول، عموماً از جنس آلومینیوم با ضخامت 0/5میلیمتر ساخته می‌شود. دلیل استفاده از ورق آلومینیوم داشتن ویژگی هایی مثل چاپ‌پذیری، قابلیت برجسته‌سازی و دوام این فلز در شرایط محیطی سخت، میباشد. استفاده از چاپ افست با پوشش ورنی کوره‌ای، پلاک‌ها را به بالاترین حد از مقاومت و ماندگاری می‌رساند. ابعاد پلاک‌کد پستی معمولا 217×80میلیمتر و علاوه بر شماره، لوگوی اداره پست و شهرداری نیز در آن چاپ می‌شود. همان طور که مطالب قبلی گفته شد، ضخامت کمتر و یا بیشتر از 0/5، باعث کاهش کیفیت برجسته میشود.

اگر سفارشات دارای بارکد باشد، یعنی نیاز به کیوآر کد داشته باشند، امکان برجسته کردن شماره‌ها وجود ندارد و باید با لیزر انجام شود. روش نصب پلاک‌ها با پرچ میباشد و برای سهولت در این کار، پلاک ها بصورت پانچ شده تحویل می‌گردد.  برای استعلام قیمت میتوانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمائید.

برای سفارش پلاک آلومینیومی کدپستی، انتخاب با دقت و رعایت نکات فنی بسیار مهم است. این پلاک‌ها نه تنها در زیبائی و نمای ساختمان تاثیر دارد، بلکه در تشخیص آسان آدرس نیز دارای اهمیت هستند.

نمونه پلاک معابر: