مارک پلی کربنات، ویژگی‌ ها و کاربرد در مارکسازی

مارک پلی کربنات

پلی کربنات، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، در صنایع گوناگونی از جمله صنعت خودروسازی، ساخت و ساز، الکترونیک، بسته‌بندی، ابزار دقیق، لوازم‌خانگی، پزشکی(ماسک‌های پزشکی و وسایل جراحی)، ابزارهای ورزشی و بسیاری دیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده چندمنظوره در زمینه‌های مختلف دارای کاربرد است که به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

  • صنعت ساختمان: به دلیل وزن کم و ضربه‌پذیری بالا، به راحتی از ضربات و شکستگی‌ها جلوگیری می‌کند و توانسته جایگزینی برای شیشه باشد. همچنین به عنوان جزء اصلی در تولید کلاه‌ و تجهیزات ایمنی، محافظ دوربین‌های ورزشی و … استفاده می‌شود.
  • صنعت خودرو: از پلی‌کربنات برای صفحه کیلومتر خودرو استفاده میکنند. قابلت عبور نور و شفاف یا مات کردن قسمت های دلخواه در این زمینه بسیار اهمیت دارد.
  • شهرسازی: پلی کربنات در ساخت ایستگاه‌های اتوبوس شهری و همچنین در مکان‌هایی که فاصله منازل مسکونی با بزرگراه‌ها کم باشد، بعنوان عایق صدا استفاده می‌شود.
  • صنایع پوشاک: در تولید لوازم پوشاک مانند دکمه و زیپ، به عنوان یک ماده مقاوم و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد در مارکسازی

پلی‌کربنات به دلیل ویژگی‌هایی مثل: قابلیت برجسته‌سازی قسمت‌های دلخواه، شفافیت، عبور نورِ ال.ای.دی و اس.ام.دی، چاپ‌پذیری آسان، دوام بالا و … در صنعت چاپ و مارکسازی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. از دیگر ویژگی ها میتوان مقاومت بالا در برابر دما و مواد شیمیایی را ذکر کرد.

این محصول میتواند مانند مارک پلی‌استر به صورت چسبدار تولید شود. مارک پلی کربنات در صنایع دیجیتال بیشترین کاربرد را دارد. مارک پلی‌کربنات با توجه به تعداد سفارش، طرح و رنگ، سلیقه مشتری و … می‌تواند به صورت سیلک و یا دیجیتال چاپ شود.

مشتریان ما:

شرکت‌هایی که افتخار همکاری داشته‌ایم: فدک الکترونیک، لومیتال، صاایران، بهیار، سیناپرس، داهیه، طب فا، توان آذر و … . برای استعلام قیمت و مشاوره قبل از سفارش، به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمائید.

  • نمونه پلی‌کربنات