پلاک دستگاه

پلاک دستگاه‌

پلاک دستگاه‌ و ماشین آلات صنعتی برای نمایش نام و لوگوی کارخانه سازنده، شماره سریال و همچنین مشخصات فنی مثل: ظرفیت، ولتاژ، توان و … کاربرد دارد. در این مقاله به پلاک دستگاه، مزایا، ویژگی‌ها و سایر موارد مرتبط با آن می‌پردازیم.

کاربرد پلاک دستگاه

سازندگان ماشین‌ آلات، دستگاه‌ها و قطعات صنعتی با نصب این پلاک علاوه بر تبلیغ کسب و کار خود، به مهندسان و تکنسین‌ها در تعمیر، نگهداری و تعویض قطعات، کمک می‌کنند.

ویژگی‌های پلاک دستگاه

از ویژگی های پلاک دستگاه و ماشین آلات صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دوام و ماندگاری: دستگاه‌ و ماشین‌آلات‌ صنعتی معمولا در محیط های کارگاهی و تماس با موادی مثل: گریس، روغن، حرارت و … قرار دارند. می‌توان گفت: پلاک‌های فلزی با برخورداری از دوام و ماندگاری در شرایط سخت، بهترین گزینه در نمایش نام سازنده و اطلاعات دستگاه‌ها محسوب می‌شوند.
  • نصب آسان: معمولا روش نصب پلاک‌ دستگاه به وسیله پرچ انجام می‌شود و برای سهولت در این کار، محل عبور پرچ با سنبه و ماتریس، سوراخکاری می‌شود و پلاک‌ها بصورت پانچ‌شده تحویل می‌گردد. 

پلاک راهنما و هشدار:

در مواردی که کار با دستگاه نیاز به رعایت و شرایط خاص برای نگهداری، تعمیر و … باشد، این نکات و دستورالعمل‌ها در پلاک مشخصات و یا جداگانه در پلاک دیگری چاپ می‌شود.

ساخت ماشین‌آلات‌ صنعتی معمولا به صورت خط تولید است و شامل انواع دستگاه‌های پردازش، نظارت، کنترل و … می‌باشد. به عنوان مثال می‌توان به خطوط تولید خودرو، لوازم‌خانگی، خطوط بسته‌بندی موادغذایی، خطوط صنایع فولاد و … اشاره کرد.

این تنوع بالا در دستگاه‌ها باعث می‌شود، سایر پلاک‌های فلزی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. برای سفارشات پلاک دستگاه با تعداد پایین معمولا از استیل و سفارشات با تیراژ بالا از پلاک آلومینیومی استفاده می‌شود.

جمع بندی:

ماشین‌ آلات‌ صنعتی به بهبود کارایی، کاهش هزینه‌، افزایش کیفیت‌ و نهایتا توسعه تولید و اقتصاد کشور کمک می‌کنند. نصب پلاک روی دستگاه علاوه بر تبلیغ کسب و کار در بالابردن ایمنی نیز تاثیرگذار است. برای مشاوره قبل از سفارش و یا استعلام قیمت پلاک‌ دستگاه‌ می‌توانید به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید.

از ماشین‌سازان و فعالان در این زمینه که افتخار همکاری داشته‌ایم: شرکت روهین تراش، صنایع پخت مشهد، فارس قالب، سنو پارس، ماشین‌سازی مقاوم صنعت پادرا و … . 


نمونه پلاک دستگاه

پلاک دستگاه

پلاک دستگاه‌

پلاک آلومینیومی مناسب برای تجهیزات تعمیرگاهی

نمونه پلاک های مورد استفاده در دستگاه و ماشین الات صنعتی