بارکد فلزی کیو آر، قابلیت اسکن بدون خطا

بارکد فلزی کیو آر

بارکد فلزی کیو آر: بارکد یک نماد یا تصویر که اطلاعات‌رمزگذاری شده را در خود ذخیره می‌کند و معمولاً توسط ماشین‌ها قابل خواندن هستند. بارکدها به عنوان ابزاری برای ذخیره و به اشتراک‌گذاری اطلاعات با سرعت و دقت بالا شناخته می‌شوند. در بین انواع موجود، شکل کیو آر به دلیل خطای کمتر نسبت به سایر مدل‌ها طرفدار بیشتری دارد. همچنین این مدل اطلاعات‌بیشتری را ذخیره و رمزگذاری میکند. این امر امکان انتقال‌اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تر را فراهم می‌کند.

بارکدفلزی کیوآر اغلب از آلومینیوم و یا استیل ساخته می‌شود. حک‌بارکد مورد نظر روی سطح فلزات با لیزر انجام می‌شود. 

تعریف‌بارکد

در تعریف‌بارکد میتوان گفت: مجموعه‌ای از خطوط میله‌ای و موازی با عرض‌های مختلف که اندازه هر خط معنای خاصی دارد. این خطوط می‌تواند حاوی اطلاعاتی مثل: لینک‌، متن و … باشد که پس از اسکن با بارکدخوان، قابل دیدن می‌باشد. بارکد به عنوان یک فناوری رمزگذاری و ردیابی‌اطلاعات به بهبود دقت، سرعت و کارایی در پروسه‌های مختلف کمک می‌کند.

کاربردهای بارکد

بارکد با ویژگی‌های منحصر به فرد و کاربردهای متنوع، در اکثر صنایع و مشاغل مورد استفاده قرارگرفته است. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

خرده‌فروش و مدیریت:

بارکدها در فروشگاه‌ها و مراکز خرده‌فروشی، اطلاعات مربوط به اجناس مانند قیمت، نام، شناسه محصول و موجودی را در خود دارند که با اسکن کردن، سریع و دقیق نمایش داده می‌شود تا بتوان موجودی را بهتر مدیریت کرد.

درمانی:

در مراکز بهداشتی، بارکدها در دسترسی آسان به اطلاعات نقش مهمی داشته و بر روی پرونده‌ها، داروها و تجهیزات‌پزشکی قرار می‌گیرد تا اطلاعات بیماران با دقت و به سرعت در اختیار متخصصین قرار بگیرد.

ارسال و دریافت پست:

در صنعت پست بر روی بسته‌ها و مرسولات قرار داده می‌شود و جزئیات مربوط به مبدأ، مقصد، وضعیت مرسوله و … را در خود جای می‌دهد تا به ردیابی مرسولات کمک کند.

تولیدی و صنعتی:

در صنایع تولیدی، بارکدها بر روی مواد خام و محصولات‌نهایی قرار داده می‌شوند تا به مدیران کارخانه امکان ردیابی و مدیریت فرآیندهای تولید، انبار و کنترل‌کیفیت داده شود.

اداری:

در محیط‌های اداری، بارکدها برای ردیابی اسناد، دارایی‌، کداموال، کتابخانه‌ و موارد مشابه استفاده می‌شوند. این ابزار به مدیران اداری کمک می‌کند تا اطلاعات دقیق‌تری از دارایی‌ها و منابع را دریافت کنند.

خدماتی و حمل‌ونقل:

در صنایع حمل‌ونقل، برای ردیابی اجناس، بارها، بلیط‌ها، پرداخت‌های الکترونیکی و همچنین در خدمات فنی و تعمیرات برای ایجاد ارتباط با مشتریان کاربرد دارد.

مزایای کیو آر فلزی

از ویژگی‌های بارکدفلزی کیوآر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نصب سریع و آسان
  • مقاوم در برابر ضربه، حرارت و رطوبت
  • قابلیت اسکن بدون نیاز به اینترنت
  • امکان استفاده روی قطعات کوچک
  • خوانده شدن سریع و بدون خطا

همین ویژگی‌ها سبب شده تا بارکدفلزی در پروژه‌هایی مثل شماره‌کوبی درختان و یا ثبت کداموال ادارات و شرکت‌ها و … کاربرد داشته باشد. در مواردی که ماندگاری و دوام اهمیت زیادی دشته باشد، بارکدفلزی بهترین انتخاب است. برای دانلود نرم‌افزار بارکدخوان، می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://qrgenerator.ir

 از جمله شرکت‌هایی که مجموعه‌ما در این زمینه افتخار همکاری داشته‌ است: تیپاکس، فارمد، بانک مرکزی و … برای استعلام قیمت می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید. 

نمونه بارکدمحصولات: