پلاک استاتیک

پلاک استاتیک

پلاک استاتیک از محصولات ما در سال های اخیر است که با برخورداری از ویژگی‌های خاص بسیار محبوب شده است. در این مقاله به این ویژگی ها، مزایا، معایب و سایر موارد مرتبط با پلاک استاتیک میپردازیم.

مزایای پلاک استاتیک

  • دوام: یکی از مزایای اصلی پلاک‌ استاتیک، ماندگاری بسیار بالای آن است. عملکرد این محصول در برابر شرایط سخت آب و هوایی و عوامل خارجی بسیار قابل توجه است. مواردی مثل نور آفتاب، باران، برف و شرایط نامساعد در ساختار و رنگ پلاک‌ تأثیری ندارد. این ویژگی برای پروژه‌هایی که در شرایط محیطی سخت فعالیت می‌کنند، بسیار کارآمد است.
  • زمان تحویل: از دیگر مزایای پلاک فلزی استاتیک، زمان تحویل است. برای سفارشات با تیراژ محدود، امکان ساخت و تحویل در مدت زمان یک روز کاری پس از تأیید طرح‌‌نهایی، وجود دارد. این ویژگی برای پروژه‌هایی با زمان‌بندی فشرده، بسیار ارزشمند است.
  • نمونه سازی: در صورت نیاز، امکان ساخت نمونه فراهم است. هزینه پایین نمونه‌سازی از دیگر مزیت‌های این محصول به شمار می‌رود که کمک می‌کند تا طرح‌ مورد نظر قبل از تولید انبوه ارزیابی و اصلاح شود.

کاربرد پلاک استاتیک

  • بارکد و سریال: برای محصولات یا پروژه‌هایی که نیاز به شناسایی، ثبت سریال و بارکد دارند مثل اموال و دارایی‌ها، می‌توان از پلاک استاتیک استفاده کرد.
  • دستگاه‌های صنعتی: برای پلاک مشخصات فنی دستگاه های صنعتی سنگین که تعداد تولیدشان محدود است استفاده از پلاک استاتیک یک راهکار مناسب به شمار می‌رود.
  • تجهیزات پزشکی: پلاک‌های استاتیک در برابر مواد بهداشتی و ضدعفونی مثل الکل نیز مقاومت قابل قبولی دارد و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای تجهیزات‌پزشکی و بیمارستانی به شمار می‌رود.
  • یادبود و هدایا: این پلاک به عنوان یک گزینه زیبا و کارآمد بر روی هدایا و یادبود از جمله پلاک روی درخت و یا وسائل وقف شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس پلاک استاتیک

پلاک استاتیک از فلز الومینیوم با پوشش رنگ پودری ساخته می‌شود که دوام و مقاومت آن را افزایش می‌دهد. اگر چه امکان تولید با ضخامت‌های مختلف وجود دارد ولی ضخامت ۰/۴ میلیمتر بیشترین کاربرد را دارد. در ساخت پلاک‌ استاتیک، طرح مورد نظر با استفاده از تکنولوژی لیزر حک می‌شود و به همین دلیل از دقت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

معایب پلاک استاتیک

پلاک‌ استاتیک در کنار تمام مزایای ذکر شده، معایب یا بهتر است بگوییم محدودیت‌هایی نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

  • عدم تنوع رنگ: این محصول به دلیل فرآیند رنگ پودری، در تعداد رنگ دارای محدودیت است و فقط با رنگ مشکی امکان تولید دارد.
  • قیمت: بر خلاف چاپ افست که تعداد سفارش در فی‌واحد تاثیرگذار است، در پلاک استاتیک تیراژ، تاثیر زیادی در قیمت ندارد و به همین دلیل اغلب برای سفارشات با تیراژ پایین، مقرون به صرفه می‌باشد.
  • سلامت: فرآیند پوشش رنگ پودری حاوی ذرات ریز و نازک مانند سیلیس است. این مواد در صورت نفوذ به ریه‌ها، می‌توانند مشکلات تنفسی ایجاد کنند. از این رو، استفاده از تجهیزات ایمنی مانند ماسک، عینک و لباس‌های مخصوص توصیه می‌شود. همچنین، دستگاه لیزر نیز باید با کمترین توان ممکن حکاکی را انجام دهد.

جمع بندی:

در دنیای امروز، تبلیغات، یکی از جنبه‌های حیاتی و تاثیرگذار در کسب کارهاست. انتخاب صحیح ابزارهای تبلیغاتی می‌تواند رسیدن به موفقیت را  تسریع کند. پلاک‌ استاتیک با پوشش رنگ پودری و تکنولوژی لیزر، یک راهکار مقاوم و کارآمد برای تبلیغات محسوب می شود.  این پلاک با ویژگی‌هایی همچون دوام بالا، تنوع ضخامت و تحویل فوری، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی ارزشمند شناخته می‌شود. برای استعلام قیمت و یا مشاوره قبل از سفارش می‌توانید به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمائید.


نمونه پلاک استاتیک

تصویری از پلاک استاتیک روشی جذاب برای نمایش کلیدهای دستگاه.

تصویری از پلاک‌های استاتیک حک با لیزر برای نمایش اطلاعات پروژه ها و تولیدات. با استفاده از این پلاک، می‌توانید مشخصات محصولات را به بهترین شکل ممکن به مشتریان نشان دهید و توجه آن‌ها را جلب نمایید.

پلاک استاتیک دارای رنگ مشکی و از فلز الومینیوم تولید می شود

پلاک فلزی استاتیک از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردار است

تصویری از پلاک‌ استاتیک حک با لیزر برای نمایش علائم هشدار و خطر.