پلاک استاتیک به روش لیزری تولید می شود

پلاک استاتیک

پلاک استاتیک از محصولی جدید با ویژگی های خاص مثل ماندگاری دائمی، می‌باشد. در دنیای امروز، تبلیغات برند و محصولات یکی از جنبه‌های حیاتی و تاثیرگذار در کسب کارهاست. انتخاب روش صحیح استفاده از ابزارهای مناسب می‌تواند نقش اساسی در رسیدن به اهداف داشته باشد.

پلاک استاتیک از فلز الومینیوم با پوشش رنگ پودری ساخته می‌شود که دوام و مقاومت آن را افزایش می‌دهد. اگر چه امکان تولید با ضخامت‌های مختلف وجود دارد ولی ضخامت 0/4میلیمتر بیشترین کاربرد را دارد.

مزایای پلاک

  • کیفیت، دوام و ماندگاری: یکی از ویژگی‌های پلاک‌ استاتیک، ماندگاری بسیار بالای آن است. عملکرد این محصول در برابر شرایط سخت آب و هوایی و عوامل خارجی بسیار  قابل توجه است. نور آفتاب، باران، برف و شرایط نامساعد در رنگ یا ساختار پلاک‌ تأثیری ندارد. این ویژگی در پروژه‌هایی که نیاز به جزئیات دقیق دارند، بسیار کارآمد است.
  • زمان تحویل: از دیگر مزایای این پلاک فلزی، زمان تحویل است. برای سفارشات با تیراژ محدود، امکان ساخت و تحویل در مدت زمان یک روز کاری پس از تأیید طرح‌‌نهایی، وجود دارد. این ویژگی برای پروژه‌هایی با زمان‌بندی فشرده بسیار ارزشمند است.
  • نمونه سازی: در صورت نیاز برای سفارشات با تیراژ بالا ساخت نمونه امکانپذیر است. هزینه پایین نمونه‌سازی از دیگر مزیت‌های این محصول به شمار می رود. این مزیت به شما کمک می‌کند تا طرح‌ مورد نظر را ارزیابی کرده و ارتقا دهید.

کاربرد پلاک استاتیک

  • بارکد و سریال: برای محصولات یا پروژه هایی که نیاز به شناسایی، ثبت سریال و بارکد دارند مثل اموال و دارایی‌ها می‌توان از پلاک استاتیک استفاده کرد.
  • دستگاه‌های صنعتی: برای پلاک مشخصات فنی دستگاه های صنعتی سنگین که تعداد تولیدشان محدود است استفاده از پلاک استاتیک یک راهکار مناسب به شمار می‌رود.
  • تجهیزات پزشکی: پلاک‌های استاتیک در برابر مواد بهداشتی و ضدعفونی مثل الکل نیز مقاومت قابل قبولی دارد و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای تجهیزات‌پزشکی و بیمارستانی به شمار می رود.
  • یادبود و هدایا: این پلاک به عنوان یک گزینه زیبا و کارآمد بر روی هدایا و یادبود از جمله پلاک روی درخت و یا وسائل وقف شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش تولید و معایب

در ساخت پلاک‌ استاتیک، طرح مورد نظر با استفاده از تکنولوژی لیزر حک می‌شود، به همین دلیل پلاک استاتیک از دقت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.لازم به ذکر می باشد که پلاک‌ استاتیک دارای معایب یا بهتر است بگوییم محدودیت هایی نیز میباشد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

  • عدم تنوع رنگ: این محصول به دلیل فرآیند رنگ پودری، در تعداد رنگ دارای محدودیت است و تولید فقط با رنگ مشکی امکانپذیر است.
  • قیمت: بر خلاف چاپ افست که تعداد سفارش در فی واحد تاثیرگذار است، در پلاک استاتیک تیراژ تاثیر زیادی در فی واحد ندارد و به همین دلیل این محصول اغلب برای سفارشات با تیراژ پایین مقرون به صرفه می‌باشد.
  • سلامت: فرآیند پوشش رنگ پودری حاوی ذرات ریز و نازک مانند سیلیس است. این مواد در صورت نفوذ به ریه‌ها، می‌توانند مشکلات تنفسی ایجاد کنند. از این رو، استفاده از تجهیزات ایمنی مانند ماسک، عینک و لباس‌های مخصوص توصیه می‌شود. همچنین، دستگاه لیزر نیز باید با کمترین توان ممکن حکاکی را انجام دهد.

جمع بندی:

پلاک‌ فلزی استاتیک با پوشش رنگ پودری و تکنولوژی لیزر، یک راهکار مقاوم و کارآمد برای شناسایی و تبلیغ برندها و محصولات می‌باشد. این نوع از پلاک الومینیومی با ویژگی‌هایی همچون دوام در برابر عوامل محیطی، تنوع ضخامت، دقت بالا، و تحویل سریع، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی ارزشمند شناخته می‌شود. برای استعلام قیمت و یا مشاوره قبل از سفارش می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمائید.

برای دیدن فیلم نمونه کارها، کلیک‌کنید