برچسب و لیبل

لیبل و برچسب

لیبل و برچسب یکی از روش‌های تبلیغاتی موثر، کارآمد و کم هزینه به شمار می‌رود. تولیدکنندگان و فروشندگان برای اطلاع‌رسانی در مورد محصولات و خدمات خود از انواع لیبل و برچسب استفاده می‌کنند. در این بخش به انواع لیبل و برچسب، روش‌های چاپ، مزایا و سایر موارد مرتبط با آن می‌پردازیم.

کاربرد لیبل و برچسب

لیبل‌ها و برچسب‌، معمولاً شامل اطلاعاتی نظیر نام محصول، لوگو، شماره تماس، دستورالعمل‌ها و نکات مهم مرتبط با محصول یا خدمات می‌باشد. استفاده از لیبل و برچسب می‌تواند در ایجاد حس اطمینان از کیفیت محصول، بهبود اطلاع‌رسانی به مشتریان و همچنین شناسایی و جلوگیری از تقلب تأثیرگذار باشد.

نصب برچسب برای محصولاتی که در محیط‌های خطرناک استفاده می‌شوند، امری ضروری و حیاتی است. بعنوان مثال میتوان به برچسب‌ کپسول‌های آتش‌نشانی اشاره نمود.

همچنین، لیبل‌ها و برچسب‌ها می‌توانند وسیله‌ای برای انتقال پیام‌های باارزش و مهم برند به مشتریان باشند، از جمله پیام‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی شرکت، استفاده از مواد بازیافتی، یا پشتیبانی از اعمال انسان‌دوستانه و محیط‌زیستی.

انواع لیبل و برچسب

لیبل به لحاظ جنس از تنوع بالایی برخوردار میباشد که با توجه به نیاز مشتری و محیط استفاده، نوع مناسب انتخاب می‌شود. برچسب‌های پی‌وی‌سی، سلفون، متالایز، شبرنگ و روزرنگ از انواع رایج لیبل می‌باشند که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم:

  • پی‌وی‌سی (PVC): این نوع لیبل معمولاً به رنگ سفید است و در برابر آب و رطوبت از مقاومت قابل قبولی برخوردار است. برچسب پی وی سی با قابلیت چاپ رنگی و نصب آسان اغلب در تبلیغات و بسته‌بندی استفاده می‌شود.

  • سلفون: این نوع لیبل با عنوان‌هایی مثل لیبل شیشه‌ای یا برچسب بی‌رنگ شناخته می‌شود و معمولاً شفاف است. برچسب‌های سلفون در مواردی که نیاز است سطح زیر لیبل دیده شود، بهترین گزینه است.

  • متالایز: لیبل‌های متالایز به علت ظاهری شبیه به فلز بسیار جذاب هستند و معمولاً در صنایع الکترونیک، لوازم‌خانگی و محصولات آرایشی بهداشتی بیشترین کاربرد را دارد.

  • شبرنگ: دارای قدرت چسبندگی بسیار بالایی است و بعد از نصب امکان جدا شدن یا کندن وجود ندارد. برای تولید برچسب کد اموال از شبرنگ استفاده می‌شود. نوع دیگری از شبرنگ نیز وجود دارد که با قابلیت بازتاب نور برای ساخت علائم ترافیکی، هشداردهنده، پلاک وسائل نقلیه و … استفاده می‌شود. رول‌‌های شبرنگ با عرض‌های ۶۲، ۹۲ و ۱۲۴ سانتیمتر عرضه می‌شود.
  • روزرنگ: نسبت به شبرنگ چسبندگی کمتری دارد و بر خلاف شبرنگ در سطح آن دانه‌های اکلیلی و براق دیده نمی‌شود. از روزرنگ اغلب در زمینه تزئینات، دکوراسیون، تابلوهای تبلیغاتی و … استفاده می‌شود. عرض رول‌های روزرنگ نیز از ۶۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر دارای تنوع می‌باشد.

مزایای لیبل و برچسب

برای تأمین نیازهای مختلف بازار و مشتریان، لازم است که تولیدکنندگان و فروشندگان در انتخاب نوع و طراحی برچسب و لیبل دقت کنند. اهمیت لیبل و برچسب در ترویج برند و ایجاد هویت بصری برند بسیار بالاست. طراحی جذاب و متفاوت برچسب‌ها و لیبل‌ها می‌تواند باعث تمایز برند از رقبا شده و توجه مشتریان را به سوی محصولات مورد نظر جلب کند.

در مجموع، چاپ لیبل و برچسب‌ها نقش بسیار مهمی در معرفی، ارتقاء و محافظت از محصولات و برندها دارند. برای دستیابی به نتایج مطلوب در تبلیغات و بازاریابی، طراحی مناسب و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته امری ضروری است.

توجه به نیازها و ترجیحات مشتریان و ارائه اطلاعات دقیق و کامل در لیبل و برچسب، بسیار مهم است. با این کار، توانایی رقابت در بازارها را افزایش داده و ارتقاء بهره‌وری و سودآوری را فراهم می‌آورد.

چاپ لیبل و برچسب

سفارشات بر اساس تعداد درخواست، طرح، تعداد رنگ و سلیقه مشتری می‌تواند به صورت دیجیتال، افست و یا سیلک چاپ شود. به طور خلاصه میتوان گفت: چاپ و نصب لیبل به عنوان یک ابزار مهم برای اطلاع‌رسانی به مشتریان، تشویق آنها به خرید، جلوگیری از تقلب و نیز تامین اطمینان در خصوص کیفیت و امنیت محصولات، بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

برای استعلام قیمت می‌توانید به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید.


نمونه لیبل و برچسب

هر یک از این انواع لیبل و برچسب با دسته‌بندی‌های مختلف و تکنولوژی‌های متفاوت، به کسب و کارها و صنایع کمک می‌کنند

چاپ و برش لیبل و برچسب با دستگاه های اتومات انجام می شود

برای علائم هشدار از لیبل شبرنگ استفاده می شود

تصویری از انواع لیبل و برچسب - ابزارهایی برای شناسایی و تبلیغات.

لیبل و برچسب: ابزارهای چند منظوره در صنعت.