پلاک تاسیسات

پلاک موتورخانه

پلاک موتورخانه و تاسیسات: تامین انرژی از نیروی برق تا امکانات گرمایش و سرمایش از اساسی‌ترین نیازهای هر صنعت و ساختمانی می‌باشد. به همین منظور در اماکن و ساختمان‌ها، انواع تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته، نصب و راه اندازی می‌شود. استفاده از پلاک در این تجهیزات، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله به بررسی کاربرد پلاک موتورخانه، نوع فلز، روش نصب و سایر موارد مرتبط پرداخته می‌شود.

کاربرد پلاک موتورخانه

در قسمت موتورخانه و تاسیسات، روی تجهیزاتی مثل دیگ بخار، شیرهای ورودی و خروجی، منبع انبساط، کوئل و به طور کلی روی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، پلاک های فلزی دیده می‌شود. میتوان این پلاک‌ها را به دو بخش تقسیم نمود:

  • دسته اول: شامل پلاک‌هایی می شود که توسط تولیدکننده برای نمایش نام، لوگو، آدرس، شماره خدمات پس از فروش و همچنین مشخصات فنی تجهیزات، استفاده می‌شود. بعنوان مثال می‌توان به پلاک‌های روی سیستم‌های تهویه مطبوع، چیلر، مخازن آب گرم و دوجداره و … اشاره نمود.
  • دسته دوم: پلاک‌هایی که بعد از راه‌اندازی تاسیسات و معمولا توسط ساکنین با هدف دسترسی آسان و شناسایی سریع‌تر سیستم‌های فنی، مکانیکی و … نصب می‌شود. بعنوان مثال: پلاک مربوط به تاسیسات هر واحد و یا پلاک قسمت‌های مشاع در برج‌های مسکونی و تجاری.

نصب پلاک موتورخانه

پلاک تاسیسات می‌تواند از فلز آلومینیوم و یا استیل ساخته شود.  برای نصب پلاک‌ها از سیم فلزی، زنجیر و یا بست کمربندی استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که جهت سهولت در نصب، پلاک‌ها بصورت پانچ شده تحویل می‌گردد.

کیفیت  پلاک موتورخانه

با توجه به محل قرارگیری پلاک‌ها در شرایط محیطی سخت نظیر رطوبت و دمای بالا و یا در بام و مقابل نور آفتاب، توجه به دوام، ماندگاری و کیفیت پلاک بسیار حائز اهمیت می‌باشد. نکته ای که نباید فراموش شود، خوانایی اطلاعات چاپ شده در دراز مدت است، زیرا در صورت پاک شدن یا از بین رفت پلاک، فرآیند تعمیر و نگهداری بسیار دشوار و زمان‌بَر می‌شود.

مشتریان ما:

از فعالان در زمینۀ طراحی، اجرا و نگهداری تاسیسات که افتخار همکاری داشته‌ایم: شرکت‌های سیسان، فرم‌دما، ماشین‌ سازی اراک، کنترل‌ مدار سیالات، کار و اندیشه، ایران‌ رادیاتور، کاوه‌ کاران و … . برای استعلام قیمت به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید.

جمع بندی

پلاک‌های فلزی روی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی علاوه بر تبلیغ برند شرکت‌های سازنده در نگهداری آنها نیز بسیار مفید است. این پلاک‌ها، یک روش کارآمد و اقتصادی برای تبلیغ کارخانه‌ و شرکت‌ها به شمار می‌رود که می‌تواند برای ساکنان در کاهش هزینه سرویس نیز کاربرد داشته باشد.


نمونه پلاک موتورخانه

به منظور نمایش لوگوی شرکت سازنده تجهیزات موتورخانه و تاسیسات از پلاک فلزی استفاده می شود

پلاک تجهیزات سرمایشی و گرمایشی به منظور بهینه‌سازی دما و کنترل تجهیزات و راهنمایی در زمان تعمیر و سرویس نصب می شود

پلاک تاسیسات

مشخصات درج شده در پلاک موتورخانه موجب افزایش اطلاعات فنی برای تعمیر، زیبایی و آسایش در استفاده از تجهیزات میشود

این تصویر مربوط به پلاک تجهیزات سرمایشی و گرمایشی به عنوان یک ابزار ارزشمند برای هر محیطی مطرح است.