در صنعت پمپ و الکتروپمپ برای نمایش مشخصات فنی از پلاک فلزی استفاده می شود

پلاک پمپ‌ بر روی انواع پمپ‌های آب، نفت، گاز، سوخت، لجن‌کش، کف‌کش، فرآیندی و … نصب می‌کنند. این پلاک اطلاعات مهمی را نمایش می‌دهد. به طور کلی این اطلاعات را در دو بخش عمومی و فنی میتوان مورد بررسی قرار داد. 

پلاک پمپ‌ های صنعتی:

همان طور گفته شد اطلاعات در پلاک پمپ شامل دو بخش فنی و عمومی می‌باشد. مشخصات فنی پمپ ها یکسان نبوده و هر پمپ با توجه به نوع و کاربرد آن، متفاوت است. پلاک استیل پمپ میراببه عنوان مثال در پلاک پمپ‌های سوخت: نوع سوخت مجاز، فشار سوخت، حداکثر و حداقل حجم سوخت درج می‌شود، ولی در پمپ‌های آب: ظرفیت، فشار و مصرف برق نمایش داده می‌شود. همچنین در پمپ گرما: حداکثر و حداقل دمای قابل تنظیم، ظرفیت، فشار و در برخی پمپ‌های صنعتی: نکات ایمنی، محدودیت‌ها و شرایط استفاده از پمپ نمایش داده می‌شود.

بخش عمومی شامل اطلاعاتی می‌شود که در اکثر پلاک های پمپ دیده می‌شود. مواردی مثل: نام تجاری و لوگوی شرکت سازنده، شماره تماس در پلاک پمپ های مختلف، درج می شود.

ویژگی های پلاک پمپ:

به دلیل قرار گرفتن پمپ‌ها در شرایط سخت محیطی مثلا زیر آب و یا تماس با مواد شیمیایی، داشتن دوام و ماندگاری در پلاک مشخصات پمپ‌ بسیار حائز اهمیت می‌باشد. جنس پلاک‌ها با توجه به تعداد سفارش، طرح و درخواست مشتری می‌تواند استیل، آلومینیوم و یا از فلز برنج باشد. از فعالان در صنعت پمپ‌ سازی که افتخار همکاری داشته‌ایم: شرکت میراب، نفت ابزار، واکیوم پارس، آبروان، کیان پارس، بهریز پمپ، توزایران و …

در هر صورت، این پلاک کمک می‌کند تا از پمپ بهتر استفاده شود و به‌طور کلی، ایمنی و کارایی آن را بهبود بخشند. برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

نمونه پلاک پمپ‌: