پلاک دایره

پلاک دایره

پلاک دایره کاربردهای متعددی در صنایع تولیدی و شرکت‌های خدماتی دارد. معمولا از فلز آلومینیوم و در مواردی از برنج و استیل نیز ساخته می‌شود. آلومینیوم به دلیل سبکی، مقاومت در برابر خوردگی، قیمت مناسب و … کاربردی بیشتری دارد.

چاپ پلاک دایره:

اطلاعات درج شده در این پلاک با توجه به سلیقه مشتری و البته تعداد سفارش میتواند به صورت افست یا دیجیتال چاپ شود. البته در سفارشاتی که با جنس استیل تولید شود از روش حکاکی استفاده می شود.

  • چاپ افست: در این روش برای انتقال طرح و رنگ از زینک استفاده می‌شود و به همین دلیل پلاک‌ها از دقت بالا و تنوع رنگ برخوردار می‌باشند. استفاده از روش افست برای سفارشات با تیراژ بالا بسیار کاربرد دارد.
  • چاپ دیجیتال: اگر چه استفاده از این روش برای سفارشات فوری، رنگی و تعداد پایین، مناسب است ولی به لحاظ کیفیت و ماندگاری نسبت به روش افست از رتبه پایین‌تری برخوردار می‌باشد.
  • لیزر: تولید پلاک دایره به روش حک با لیزر برای مواردی که پلاک از جنس استیل باشد، بسیار کاربرد دارد. لازم به ذکر است در سفارشاتی که نیاز به حکاکی روی آلومینیوم باشد از روش استاتیک استفاده می شود. پلاک های تولید شده به این روش در شرایط سخت محیطی بسیار مقاوم هستند.

مزایای پلاک دایره:

پلاک الومینیومی دایره دارای ویژگی‌های خاص می‌باشد که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

  • قابلیت برجسته سازی: بعد از چاپ الومینیوم، می‌توان قسمت‌های دلخواه را، برجسته نمود.
  • پلاک با چسب: در صورت درخواست مشتری می‌توان قبل از برش نهایی، صفحات را چسبدار کرد.
  • چاپ رنگی با دقت بالا: همان طور که قبلا اشاره شد در چاپ افست، محدودیتی در طرح و رنگ وجود ندارد.
  • ساخت نمونه: برای ساخت نمونه پلاک دایره، از برش دستی استفاده می شود که در ادامه بیشتر به آن میپردازیم.

برش پلاک دایره:

پلاک الومینیومی دایره بسته به تعداد سفارش، زمان تحویل و درخواست مشتری میتواند به روش‌های مختلف برشکاری شود. برای سفارشات با تیراژ پایین و یا تولید نمونه از روش دستی و با کمک  اره‌موئی انجام می‌شود. برای تولید با تیراژ بالا از قالب‌برش فولادی استفاده می‌شود. در این روش، فرآیند برش با پرس‌های هیدرولیک و یا ضربه ای انجام می‌شود. لازم به ذکر است در صورت استفاده از قالب‌های موجود، هزینه‌ای بابت ساخت، دریافت نمی‌شود.

کاربردها:

این محصول به دلیل تنوع در روش ساخت و همچنین امکان تولید با تعداد محدود، در بسیاری از صنایع کاربرد دارد که به چند مورد اشاره می‌کنیم:

اندازه‌گیری و کالیبراسیون

دستگاه‌های صنعتی

مهندسی و نقشه‌کشی

پمپ‌های صنعتی

خودرو و لوازم یدکی

کمپرسور و هوای‌فشرده

از جمله شرکت‌هایی که در این زمینه افتخار همکاری داشته‌ایم: شرکت نقشه‌پرداز رایانه، صنایع پمپ توزایران، سامانگر و … برای مشاوره قبل از چاپ و یا استعلام قیمت، به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید.

جمع بندی:

پلاک الومینیومی دایره با ویژگی‌های خاص و همچنین قابلیت تنوع در نوع فلز، روش تولید، عدم محدودیت در تعداد رنگ و … به عنوان یک ابزار کارآمد در صنایع مختلف شناخته می شود. این محصول با عنوان پلاک درجه نیز شناخته می‌شود.


نمونه پلاک دایره

پلاک دستگاه های جایگاه توزیع سوخت

پلاک الومینیومی برش با قالب گرد

پلاک فلزی با کاربرد در پمپ و شیرفلکه های صنعتی

پلاک الومینیومی نقشه پرداز رایانه با کاربرد در صنعت مهندسی و نقشه کشی
Call Now Button