پلاک موتورخانه شامل ظرفیت قلاب، ورودممنوع، خطر سقوط و ... می شود

موتورخانه

موتورخانه آسانسور: برای اطمینان از ایمنی و کارکرد صحیح آسانسور، باید به جزئیاتی مثل پلاک های هشدار در این بخش از آسانسورها، توجه ویژه‌ای داشت.

در بخشنامه اداره استاندارد علاوه بر نصب پلاک ظرفیت کابین آسانسور و یا پلاک شناسه‌ملی، استفاده از پلاک‌‌های داخل موتورخانه نیز الزامی و در صورت عدم نصب مجوز بهره‌برداری از آسانسور توسط بازرس صادر نمی‌شود.

پلاک موتورخانه اسانسور

پلاک‌های موتورخانه اسانسور، شامل: دستورالعمل حرکت دستی آسانسور، ورود افراد متفرقه ممنوع، خطر سقوط به چاهک آسانسور، کلید سه گوش، ظرفیت قلاب‌ سقف و … می‌باشد.

پلاک حرکت دستی

برای نجات افراد در مواقع اضطراری مثل قطع شدن برق، گیرکردن کابین بین طبقات و … نیاز است گیربکس آسانسور به صورت دستی حرکت داده شود. در این پلاک، نکات مرتبط و اقدامات لازم چاپ می‌شود و به همین دلیل این پلاک در موتورخانه نصب می‌گردد. دستورالعمل باید به صورت واضح و قابل درک برای همه کاربران چاپ شود.

پلاک قلاب سقف

در سقف موتورخانه، قلابی وجود دارد که سیم بکسل آسانسور به آن وصل می‌شود. پلاک قلاب سقف برای نمایش ظرفیت قلاب استفاده می‌شود. اطلاع از ظرفیت قلاب برای بررسی، تعمیر و نگهداری آسانسور الزامی است.

پلاک کلید سه گوش

پلاک کلید سه گوش نیز مربوط به کلید مخصوص درب کابین است. این کلید در مواقعی که آسانسور بین طبقات ایستاده باشد، به راحتی درب کابین را باز می‌کند. پلاکی که به کلید متصل است نکات مربوط استفاده و نگهداری از کلید را یادآوری می‌کند.

پلاک ورود ممنوع

پلاک ورود افراد متفرقه ممنوع روی درب موتورخانه آسانسور نصب می‌شود تا از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری شود. تنها افراد متخصص باید وارد این مکان شوند.

پلاک خطر سقوط

پلاک خطر سقوط نیز مربوط به چاهک آسانسور می شود و یا هشدار به افراد به بالابردن ایمنی کمک می‌کند. دو پلاک ذکر شده اغلب با ابعاد 12×6سانت تولید می‌شود، ولی در کل محدودیتی از بابت سایز وجود ندارد و با توجه به سلیقه مشتری می‌تواند تغییر کند. 

جنس پلاک

پلاک‌های مورد استفاده در موتورخانه آسانسور با توجه به تعداد سفارش و درخواست مشتری می‌تواند آلومینیومی و یا استیل باشد. متن و لوگو شرکت ها نیز می‌تواند بصورت چاپ و یا حک روی فلز اجرا شود. بعنوان مثال برای مواردی که طرح رنگی باشد از آلومینیوم و به روش افست تولید می‌شود.

این پلاک‌ها برای افزایش ایمنی و آگاهی کاربران از خطرات استفاده می‌شوند. لازم به ذکر می‌باشد در مجموعه‌ما پلاک‌های موتورخانه که مانند پلاک‌های خطربرق‌ استفاده و کاربرد عمومی دارد، به تعداد بالا تولید و با توجه به درخواست و نیاز مشتری (حتی یک عدد) ارسال می‌گردد.

از فعالان در صنعت آسانسور که افتخار همکاری داشته‌ایم می‌توان به شرکت‌هایی همچون: ساعی صعود یکتا، سیما آسانبر، بهرو صنعت، بالابر برودت و …  اشاره کرد. در صورت نیاز به استعلام قیمت و یا مشاوره قبل از سفارش به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

نمونه پلاک موتورخانه