تگ کابل

تگ کابل

تگ کابل، برای شناسایی شبکه‌های‌ کابلی در محیط‌های صنعتی، پروژه های ساختمانی، صنایع نفت و گاز، برق، اتوماسیون و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله به انواع تگ کابل، روش تولید، ابعاد و موارد مرتبط با آن می‌پردازیم.

ویژگی تگ کابل

تگ‌کابل معمولا در شرایط سخت مانند: رطوبت، حرارت، ضربه و … قرار می‌گیرد. به عنوان مثال میتوان به پروژه‌های عسلویه اشاره نمود که تگ ها بعد از نصب باید با خاک پوشانده شوند. برای ساخت تگ باکیفیت، رعایت دو نکته ضروری است:

  • دوام و ماندگاری: تگ‌کابل باید از استنلس‌ استیل (نوعی فولاد ضد زنگ) ساخته شود تا از مقاومت قابل قبولی برخوردار باشند.
  • نصب سریع و آسان: برای سهولت در نصب، محل عبور بست کمربندی باید بدون براده و مناسب با عرض بست برشکاری شود.

ساخت تگ استیل

بر روی تگ‌های کابل مواردی مثل شماره سریال، نام کابل، تاریخ تولید و … درج می‌شود. این اطلاعات باید تا چندین سال قابل مشاهده باشد و خوانایی خود را حفظ کند. حکاکی اطلاعات روی تگ کابل، معمولاً با لیزر انجام می‌شود.

استفاده از این تکنولوژی، افزایش دقت و سرعت را به همراه دارد. روش دیگر حکاکی، اسیدکاری می‌باشد. هزینه‌ این روش به مراتب بیشتر از حک با لیزر است. در مجموعۀ ما امکان تولید تگ خام نیزوجود دارد.

ابعاد تگ کابل

این محصول با نام‌های تگ‌نامبر، تگ‌تجهیزات، تگ‌لیزری و تگ‌شماره نیز شناخته می‌شود. ابعاد تگ با توجه به درخواست مشتری و محل نصب تعیین می‌شود. اکثر سفارشات با عرض ۱/۵سانت و طول ۱۰ تا ۱۲سانت تولید می‌شود. ضخامت ورق نیز بسته به نیاز مشتری از ۰/۶ تا ۲ میلیمتر متغیر است.

نصب تگ‌ با بست‌کمربندی انجام می‌شود. جنس این بست ها نیز از استنلس استیل می‌باشد. محل عبور بست با قالب و پرس به صورت چاک و یا پانچ ایجاد می‌گردد. در صورت استفاده از قالب‌های موجود، هزینه قالبسازی دریافت نمی‌شود. برای استعلام قیمت به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید.


نمونه تگ کابل

تگ کابل کمک می‌کند تا در هر زمان نیاز به تغییرات یا تعمیرات، کابل‌ها به راحتی قابل شناسایی باشند

تگ کابل

تگ کابل با نام تگ نامبر نیز شناخته می شود

Call Now Button