پلاک ظرفیت آسانسور

پلاک ظرفیت آسانسور همان طور که از نامش پبداست برای نمایش تعداد افراد یا میزان بار مجاز که می‌توان با آسانسور حمل کرد در داخل کابین نصب می‌شود. این ظرفیت به صورت عددی و در واحد کیلوگرم یا تعداد(مانند 8 نفره، 10 نفره و …) مشخص می‌شود. هر آسانسوری دارای محدودیت وزنی میباشد. اساسا ابعاد طول، عرض و ارتفاع کابین باید به گونه‌ای باشد که افراد یا بار را بتواند به طور ایمن و راحت حمل کند.

از پلاک ظرفیت آسانسور برای نمایش نام و لوگوی سازنده، شماره تماس و همچنین بعضی نکات و دستورالعمل‌های  ایمنی مثل: بیش از ظرفیت سوار نشوید. استفاده کودکان به تنهایی ممنوع می‌باشد. در صورت بروز مشکل، با خفظ خونسردی، دکمه زنگ را فشار دهید و … نیز استفاده می‌کنند.

پلاک‌ظرفیت مانند پلاک‌شناسه باید در داخل کابین و طوری نصب شود که به راحتی قابل خوانده شدن باشد تا کاربران بتوانند از مقدار  مجاز مطلع شوند. 

تعیین ظرفیت‌ها، بر اساس استانداردهای ملی و کاربری ساختمان و … متفاوت است ولی به طور معمول وزن هر نفر معادل 75کیلوگرم محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، پلاک ظرفیت 6نفره یعنی تا 450کیلوگرم مجاز است. استفاده بیش از ظرفیت مجاز، می‌تواند خطرات جدی ایمنی برای کاربران به همراه داشته باشد. این پلاک باید بطور دوره‌ای توسط مسئول نگهداری، بررسی شود تا در صورت مخدوش بودن برای نصب پلاک‌جدید اقدام شود. لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورها، نصب این پلاک الزامی و نقض آن با جریمه و تعلیق پروانه بهره‌برداری همراه است.


  • نمونه پلاک کابین

 

از فعالان در صنعت آسانسور و پله برقی که افتخار همکاری داشته‌ایم: هیدروگستر، تکنوناطا، اورندآسانسور، تکین صنعت سپنتا، آسان‌پیما پرشیا و …

برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.