پلاک ساختمان

پلاک ساختمان

پلاک ساختمان در شناسایی و تفکیک واحدهای مختلف کاربرد دارد و با هدف نمایش شماره یا شناسه ساختمان نصب می‌شود. در این مقاله به پلاک ساختمان، روش ساخت، ویژگی‌ها و سایر موارد مرتبط با آن می‌پردازیم.

کاربرد پلاک ساختمان

این پلاک در بهبود سیستم‌های مدیریتی و راحتی ساکنان نقش مهمی دارد. پلاک ساختمان شامل پلاک‌های واحد، پارکینگ و انباری می‌شود. سریال درج شده در پلاک می‌تواند اعداد یا ترکیب عدد و حروف باشد. این سریال در مواردی که باید به ساختمان ارجاع داده شود، مثل پیگیری توسط ارگان‌های مسئول، کاربرد دارد.

پلاک واحد ساختمان

پلاک واحد، شناسه‌ای اختصاصی بر اساس طبقه، لوکیشن و … را نمایش می‌دهد. استفاده از پلاک ساختمان‌، تاثیر زیادی در سرعت ارتباطات مکتوب مثل ارسال نامه و خدمات پستی دارد.

این پلاک‌ها به ساکنان و مهمانان امکان می‌دهد به راحتی واحد مورد نظر را پیدا کنند. همچنین به افزایش راحتی و کارایی در مدیریت و توزیع پیام‌ها در ساختمان کمک می‌کنند.

پلاک پارکینگ و انباری

شماره پارکینگ و انباری بر اساس شماره واحد مشخص می‌شود. برای نمایش این شماره‌ها از پلاک فلزی استفاده می شود. این محصول به ساکنان و کاربران کمک می‌کند تا پارکینگ و انباری مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند.

همچنین، این پلاکها به مدیران‌ ساختمان امکان می‌دهد تا پارکینگ‌ها و انباری‌ها را به درستی مدیریت و مشکلات مربوطه را حل کنند.

جنس پلاک

جنس پلاک ساختمان و پلاک واحد بسته به سلیقه مشتری، تعداد سفارش و زمان تحویل می‌تواند استیل، برنج و یا آلومینیومی باشد. روش تولید اغلب به صورت حک با لیزر انجام می‌شود. برای نصب آسان، پلاک‌ها به صورت پانچ شده و یا چسبدار تحویل می‌گردد.

نصب پلاک

پلاک‌ها باید جایی نصب شوند که به راحتی قابل مشاهده باشد. بعنوان مثال: پلاک‌ اصلی ساختمان، کنار درب ورودی و پلاک‌های واحد روی درب‌ واحدها نصب می‌شوند. همچنین، هماهنگی و توجه به قوانین و مقررات محلی در زمان‌ نصب نباید فراموش شود.

این پلاک‌ها مانند پلاک‌آسانسور باید به طور منظم، بررسی و در صورت نیاز، تعویض شوند تا همیشه قابل مشاهده و از خوانایی آن‌ها کاسته نشود. انتخاب پلاکی با کیفیت، ماندگاری آن را در برابر عوامل آب و هوایی و فشارهای خارجی تضمین می‌کند. 

جمع بندی:

پلاک ساختمان، پلاک واحد، پلاک‌ پارکینگ و انباری از جمله عواملی هستند که در بهبود مدیریت و سازماندهی واحدهای مسکونی و تجاری نقش بسیار مهمی دارند. این پلاک‌ها به ساکنان امکان می‌دهند تا به راحتی و به صورت دقیق واحد مورد نظر خود را پیدا کنند و همچنین به مدیران‌ساختمان کمک می‌کند تا سیستم‌های مدیریتی بهبود یابند.

لازم به ذکر می‌باشد در مجموعۀ ما، امکان تولید مارک غیرفلزی مانند مولتی‌استایل نیز وجود دارد. برای استعلام قیمت به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید.


نمونه پلاک ساختمان

پلاک ساختمان

پلاک ساختمان و پلاک واحد میتواند بصورت اسیدکاری نیز تولید شود

پلاک ساختمان

جنس پلاک ساختمان و پلاک واحد معمولا از استیل می باشد
پلاک ساختمان و پلاک واحد به مدیر ساختمان در ساماندهی و مدیریت کمک می‌کند