پلاک ساختمان، پلاک شمارۀ واحد، پارکینگ و انباری

پلاک ساختمان، پلاک‌شمارۀ واحد، پارکینگ و انباری از جمله عوامل مهمی هستند که در حوزه مدیریت و سازماندهی واحدهای مسکونی و تجاری استفاده می‌شوند. در واقع از این پلاک‌ها برای شناسایی و تفکیک واحدهای مختلف در یک ساختمان‌ استفاده می‌کنند. پلاک ساختمان شامل یک شماره منحصر به فرد است که به عنوان شناسه‌ای برای ساختمان عمل می‌کند و در مواردی که باید به ساختمان ارجاع داده شود مثل پیگیری مسائل مربوط به آن‌ها توسط ارگان‌های مسئول و … کاربرد دارد.

  • پلاک ساختمانپلاک شماره واحد 

شماره‌ واحد معمولاً شامل عدد یا عدد و حروفی است که به صورت منحصر به فرد و بر اساس طبقه، لوکیشن واحد و … تعیین می‌گردد. استفاده از پلاک‌‌ شماره واحدساختمان اهمیت زیادی در جهت ارتباطات مکتوب مثل ارسال نامه یا سرویس‌های پستی دارد. در بسیاری از شهرهای جهان، نصب‌ پلاک برای شناسایی واحدها الزامی است. همچنین به ساکنان و مهمانان امکان می‌دهد به راحتی واحد مورد نظر را پیدا کنند.

  • پلاک پارکینگ و انباری

در بناها، مجتمع ها و … هر پارکینگ و انباری دارای شماره مخصوص و مرتبط با شماره‌واحد می‌باشد و به ساکنان و کاربران کمک می‌کند تا پارکینگ و انباری مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. همچنین، این پلاکها به مدیران‌ساختمان امکان می‌دهد تا پارکینگ‌ها و انباری‌ها را به درستی مدیریت و مشکلات مربوطه را حل کنند.

  • جنس‌ پلاک و نکات نصب

جنس این پلاک‌‌ها بسته به سلیقه مشتری، تعداد سفارش و زمان تحویل می‌تواند استیل، برنج و یا آلومینیومی باشد. روش تولید اغلب به صورت حک با لیزر انجام می‌شود.  برای نصب آسان، پلاک‌ها به صورت پانچ شده و یا چسبدار تحویل می‌گردد و البته باید جایی نصب شود که به راحتی قابل مشاهده باشد. معمولا پلاک‌ساختمان کنار درب ورودی و پلاک‌واحد روی درب نصب می‌شود.

این پلاک‌ها مانند پلاک آسانسور باید به طور منظم، بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند تا همیشه قابل مشاهده و از خوانایی آن‌ها کاسته نشود. انتخاب پلاکی با کیفیت، ماندگاری آن را در برابر عوامل آب و هوایی و فشارهای خارجی تضمین می‌کند. هماهنگی و توجه به قوانین و مقررات محلی در  زمان‌نصب نباید فراموش شود.

لازم به ذکر می‌باشد در مجموعۀ ما، امکان تولید مارک غیرفلزی مانند مولتی‌استایل نیز وجود دارد. برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

  • نمونه پلاک‌ساختمان