پلاک تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی مجموعه‌ای از وسایل و دستگاه‌هایی است که در بخش‌های مختلف حوزۀ بهداشت و درمان استفاده می‌شود. این تجهیزات برای ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی در محیط‌های پزشکی طراحی و تولید می‌شوند.

معمولا برای نمایش اطلاعات تجهیزات مثل: نام محصول، لوگوی شرکت سازنده، شماره سریال، تاریخ تولید، وزن، شرایط نگهداری و … از پلاک فلزی استفاده می شود.

این اطلاعات برای کاربران، بسیار مفید است. گاهی هدف از نصب این مارک، اطمینان از کیفیت و ایمنی نیز می‌باشد.

کاربرد پلاک تجهیزات پزشکی

پلاک تجهیزات پزشکی

  • شناسایی تجهیزات: پلاک‌ بر روی انواع دستگاه‌ها، نصب می‌شود تا تشخیص داده شود که این دستگاه به چه منظور و در کجا استفاده می‌شود.
  • ردیابی تجهیزات: از طریق پلاک‌ می‌توان تاریخ تولید و تاریخ تعمیرات تجهیز را ردیابی کرد که برای تضمین عملکرد بهینه تجهیزات و ایمنی بیماران حیاتی‌ست.
  • اطلاعات ایمنی: برخی تجهیزات پزشکی نیاز به اطلاعات ایمنی دارند که معمولا بر روی پلاک‌ نمایش داده می‌شود. این شامل هشدارها و دستورالعمل‌ها برای استفاده صحیح، نگهداری و تعمیرات می‌شود.
  • تأییدیه‌ها و استانداردها: برخی از تجهیزات باید تأییدیه‌ها و استانداردهای خاصی را داشته باشند. اطلاعات مربوط به این تأییدیه و استانداردها ممکن است در پلاک‌ چاپ شود.

ویژگی پلاک تجهیزات پزشکی

با توجه به قرار گرفتن پلاک تجهیزات پزشکی در محیط بیمارستانی و تماس با مواد شیمیایی و ضدعفونی‌ مانند الکل، داشتن دوام و ماندگاری، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لازم به ذکر می‌باشد دامنه محصولات در این زمینه بسیار متنوع و گسترده بوده و علاوه بر پلاک آلومینیومی و استیل، سایر مارک‌ها از جمله: مارک پلی‌استر و پلی‌کربنات، انواع لیبل‌‌ شبرنگ و روزرنگ نیز دارای کاربرد می‌باشد.

به طور کلی، تجهیزات پزشکی به دستگاه‌ها، وسایل جراحی، تجهیزات تشخیصی، تجهیزات حمایتی و داروها تقسیم می‌شوند.

  • دستگاه‌ها: این شامل دستگاه‌هایی مانند ایکوگرافی، رنگسازی تصویر (سی‌تی اسکن و ام‌آرآی)، ایکوکاردیوگرافی، دستگاه‌های اندوسکوپی، ایسوتوپ‌های پزشکی و دستگاه‌های مانیتورینگ بیماری‌ها می‌شود.
  • وسایل جراحی: این شامل انواع ابزارهای جراحی مانند اسکالپل، پینست، ابزارهای برش و خیاطی، ابزارهای لیزر جراحی و غیره می‌شود.
  • تجهیزات تشخیصی: از جمله این تجهیزات می‌توان به فشارسنج، گلوکومتر (برای اندازه‌گیری قند خون)، ترازوی پزشکی، دستگاه‌های اندازه‌گیری دما و سایر وسایل مشابه اشاره کرد.
  • تجهیزات حمایتی: شامل وسایل نقلیه بیماران (تخت‌های بیمارستانی، ویلچرها، ایموبیلایزرها)، تجهیزات جلوگیری از عفونت (ماسک‌ها، دستکش‌ها، لباس‌های یکبار مصرف) و سایر وسایل حمایتی است.
  • داروها و مواد شیمیایی پزشکی: این شامل داروهای تجویزی، واکسن‌ها، محلول‌های نمکی، مواد ضدعفونی کننده و دیگر مواد شیمیایی پزشکی می‌شود.

از فعالان در صنعت ساخت تجهیزات پزشکی و بیمارستانی که افتخار همکاری داشته ایم: شرکت‌های نواتیس‌طب، بهیار، فارمد، پرند دارو، فرافن، فوریو، بیمارستان مسیح دانشوری و … . برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمائید.

نمونه مارک تجهیزات پزشکی

 
Call Now Button