پلاک تجهیزات پزشکی

پلاک تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

پلاک تجهیزات پزشکی و بیمارستانی بعنوان بخشی از هویت و به منظور نمایش اطلاعات مربوط به تجهیزات مثل: نام محصول، لوگوی شرکت سازنده، شماره سریال، تاریخ تولید، وزن، شرایط نگهداری و … به کار می‌رود. ابن اطلاعات برای کاربران، بسیار مفید است. گاهی هدف از نصب این مارک، اطمینان از کیفیت و ایمنی نیز می‌باشد. 

کاربردهای پلاک تجهیزاتپلاک تجهیزات پزشکی

شناسایی تجهیزات:

  • پلاک‌ بر روی انواع دستگاه‌ها، نصب می‌شود تا تشخیص داده شود که این دستگاه به چه منظور و در کجا استفاده می‌شود.

ردیابی تجهیزات:

  • از طریق پلاک‌ می‌توان تاریخ تولید و تاریخ تعمیرات تجهیز را ردیابی کرد که برای تضمین عملکرد بهینه تجهیزات و ایمنی بیماران حیاتی‌ست.

اطلاعات ایمنی:

  • برخی تجهیزات پزشکی نیاز به اطلاعات ایمنی دارند که معمولا بر روی پلاک‌ نمایش داده می‌شود. این شامل هشدارها و دستورالعمل‌ها برای استفاده صحیح، نگهداری و تعمیرات می‌شود.

تأییدیه‌ها و استانداردها:

  • برخی از تجهیزات باید تأییدیه‌ها و استانداردهای خاصی را داشته باشند. اطلاعات مربوط به این تأییدیه و استانداردها ممکن است در پلاک‌ چاپ شود.

ویژگی های پلاک فلزی تجهیزات

با توجه به قرار گرفتن پلاک تجهیزات پزشکی در محیط بیمارستانی و تماس با مواد شیمیایی و ضدعفونی‌ مانند الکل، داشتن دوام و ماندگاری، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لازم به ذکر می‌باشد دامنه محصولات در این زمینه بسیار متنوع و گسترده بوده و علاوه بر پلاک آلومینیومی و استیل، سایر مارک‌ها از جمله: مارک پلی استر و پلی‌کربنات، انواع لیبل‌‌ شبرنگ و روزرنگ نیز دارای کاربرد می‌باشد.

در کل، پلاک‌ در تجهیزات پزشکی و بیمارستانی نقش بسیار مهمی دارد و به تشخیص، ایمنی و کیفیت خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی کمک می‌کند. از فعالان در صنعت ساخت تجهیزات پزشکی و بیمارستانی که افتخار همکاری داشته ایم: شرکت‌های نواتیس طب، بهیار، فارمد، پرند دارو، فرافن، فوریو، بیمارستان مسیح دانشوری و …

برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمائید.

  • نمونه مارک تجهیزات پزشکی