پلاک بندیل فولاد

پلاک بندیل فولاد

پلاک بندیل فولاد: یکی از صنایع بنیادین و حیاتی در اقتصاد کشورها، صنعت فولادسازی می‌باشد که در تأمین مواد اولیه سایر صنایع بسیار موثر است. در این مقاله به کاربرد پلاک های مورد استفاده در صنعت فولاد، جنس، روش تولید، مزایا و سایر موضوعات مرتبط با آن می‌پردازیم.

کاربرد پلاک بندیل فولاد

برای نمایش مشخصات فنی بندیل‌های فولاد از پلاک فلزی استفاده می‌شود. پلاک بندیل فولاد اطلاعات متنوعی را نمایش می‌دهد که می‌توان آن‌ها را به دو دسته عمده تقسیم کرد:

  1. تبلیغاتی: شامل اطلاعاتی مانند نام و لوگوی شرکت سازنده، شماره‌های تماس، آدرس کارخانه و … می‌باشد.
  2. تخصصی: اطلاعاتی که کاربرد تخصصی دارد و برای شناسایی و تشخیص محصولات استفاده می‌شود. شامل اطلاعاتی مثل ابعاد، ضخامت، مقاومت به کشش، وزن و … می‌شود. به این بخش، مشخصات فنی نیز گفته می‌شود.

مشخصات فنی چاپ شده در پلاک‌ها برای ارتقاء کیفیت و ایمنی، بسیار ارزشمند است. بعنوان مثال قویترین نقطه شکست به مهندسان و تکنسین‌ها کمک می‌کند تا مطمئن شوند که محصولات فولادی با استانداردهای لازم ساخته شده‌اند یا اعداد مربوط به وزن، برای محاسبات حمل و نقل و بسته‌بندی اهمیت دارد.

چاپ پلاک بندیل فولاد

پلاک‌ بندیل‌ فولاد معمولاً از آلومینیوم با ضخامت ۰/۴میلیمتر ساخته می‌شود. در صورت نیاز، امکان تولید با ورق گالوانیزه نیز وجود دارد. نوع چاپ این پلاک‌ها افست با پوشش ورنی کوره‌ای است. لازم به ذکر می‌باشد به دلیل متغیر بودن اطلاعات، اعداد داخل جداول در کارخانه و زمان نصب با سنبه روی پلاک حک می‌شود.

نصب پلاک بندیل فولاد

پلاک‌ بندیل‌‌های فولاد را با استفاده از تسمه‌ نصب می‌کنند. محل عبور تسمه با قالب به صورت دقیق برشکاری می‌شود. این روش نصب باعث می‌شود پلاک‌ها به طور محکم و ایمن در جای خود قرار بگیرند. در صورت استفاده از قالب‌‌های موجود، هزینه ساخت قالب محاسبه نمی‌شود.

از جمله فعالان در این صنعت که افتخار همکاری داشته‌ایم می‌توان به شرکت‌های: فولاد ابهر، هیربد، الیگودرز، ایران و … اشاره کرد. جهت استعلام قیمت و سفارش، می‌توانید به شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمایید. 

جمع بندی

پلاک‌های آلومینیومی مشخصات بندیل‌ فولاد نقش مهمی در صنعت‌ فولاد و ساختمان‌سازی ایفا کرده و با ارائه اطلاعات فنی دقیق و شناسایی مواد، به بهبود کیفیت و ایمنی در صنایع کمک می‌کنند.


نمونه پلاک بندیل فولاد

برای نمایش مشخصات فنی بندیل های فولاد از این پلاک استفاده می شود

جنس این پلاک گالوانیزه و چاپ به صورت افست می باشد

پلاک‌های مشخصات بندیل فولاد، ابزاری مهم و ارزشمند به ویژه برای صنعت ساختمان سازی

پلاک الومینیومی مشخصات با برش مخصوص برای عبور تسمه
Call Now Button