چهار رنگ‌‌ اصلی در چاپ افست

چهار رنگ‌‌ اصلی در چاپ افست

چهار رنگ‌‌ اصلی در چاپ افست از اهمیت بالایی برخوردار است. در این نوع چاپ، از سیستمی به نام CMYK برای تولید رنگ‌ها بهره می‌برند. CMYK مخفف چهار رنگ‌‌ اصلی Cyan Magenta Yellow Black یعنی آبی، قرمز، زرد و سیاه می‌باشد. در چاپ افست از این 4رنگ اصلی برای تولید تمامی رنگ‌ ها استفاده می‌شود.

Black
Cyan
Magenta
Yellow

با ترکیب مختلف این چهاررنگ، می‌توان تقریباً تمامی رنگها را تولید کرد. به عنوان مثال، ترکیبی از سیان و مجنتا، آبی را ایجاد می‌کند و زرد + سیان، سبز را تولید می‌کند. سیاه معمولاً برای افزایش عمق و تیرگی رنگ‌ها استفاده می‌شود.


تفاوت CMYK با RGB

برای نمایش رنگ‌ها در دستگاه‌های الکترونیکی مانند مانیتور، تلویزیون‌، دوربین‌، صفحات وب، دیجیتال و … از مدل سیستم دیگری بنام  RGB استفاده می‌شود. در نوع آر جی به جای چهاررنگ از سه رنگ اصلی استفاده می‌شود که شامل: قرمز R، سبز G و آبی B است و با همین 3رنگ به سایر رنگ‌ها می‌رسند. برای چاپ کاغذ و فلز، ترکیب 4رنگ یا همان سی ام وای کی مناسب‌تر است. بسیاری از چاپگرها، پرینترهای رنگی و دستگاه‌های‌چاپ بر اساس سیستم CMYK ساخته شده و با RGB سازگاری ندارند.

در C M Y K رنگ سفید، رنگ طبیعی کاغذ یا هر پس‌زمینۀ دیگر و رنگ مشکی حاصل ترکیب جوهرهای رنگی می‌باشد. برای تشکیل تصویر، نقاط چهاررنگ: سی‌، ام، وای، کی با اندازه‌ها و زوایای گوناگون با یکدیگر ترکیب می‌شوند و رنگ‌های مختلف تصویر را به وجود می‌آورند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

Red
Green
Bluo