در صورت درخواست مشتری امکان طراحی پلاک وجود دارد

طراحی پلاک

طراحی پلاک از جنبه‌های بسیار مهم و اساسی در فرآیند تولید است. این هنر، علاوه بر جلب توجه، به ایجاد هویت برند کمک می‌کند که در صنایع چاپ و بسته‌بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله به اهمیت طراحی  و موارد مرتبط به آن میپردازیم.

اهمیت طراحی پلاک

طراحی، به عنوان یکی از عوامل اصلی در فروش محصول، می‌تواند تاثیر مستقیم در موفقیت یا شکست یک پروژه داشته باشد. طراحی در تمام مراحل از پیش تولید تا بسته بندی و فروش، می‌تواند کیفیت و قابلیت جذابیت محصول را تعیین کند. طراحی پلاک نیز علاوه بر چاپ در کیفیت سایر مراحل تولید مثل ساخت قالب‌برش، قالب برجسته‌ و … تاثیرگذار است.

طراحی لوگو

لوگو باید منحصربه‌فرد باشد و به برند، هویتی مشخص بدهد. طراحی نباید با متن پروژه تداخل داشته باشد. این امر به تجربه و خلاقیت طراح بستگی دارد. اگر چه در فروش هر نوع محصول، عوامل گوناگونی تأثیرگذار است، اما عامل مشترک بین آنها، همان طراحی است . در واقع، بین فروش و طراحی بسته‌بندی، یک ارتباط مستقیم وجود دارد. طراحی می‌تواند تاثیر زیادی بر فروش محصولات داشته باشد. این اثر، از طریق جلب توجه مشتریان و ایجاد ارتباط عمیقتر با آن‌ها رخ می‌دهد.

تناسب در طراحی پلاک:

یکی از نکات مهم، تراز و تعادل در طرح است، همه جزئیات باید با وسواس در نظر گرفته شوند. طراحی صحیح می‌تواند به جلب توجه مخاطبان کمک کند و تبلیغات را موثرتر کند. همچنین در اعتماد مشتریان به برند شما نقش اساسی و پررنگی را ایفا می‌کند. فونت‌هایی که برای طراحی پلاک استفاده می‌شوند، باید با ابعاد پلاک، محل نصب و … هماهنگی داشته باشد. طراحی با استفاده از رنگ‌های جذاب می‌تواند نظر مشتریان را به سمت پروژه جلب کند. پس باید با دقت انتخاب شوند.

طراحی پلاک با کورل

استفاده از نرم‌افزارهای قدرتمند می‌تواند به طراحان کمک کند تا ایده‌های خود را به بهترین شکل ممکن به واقعیت تبدیل کنند. به جرأت می‌توان گفت: یکی از کارآمدترین نرم افزارهای طراحی، بخصوص در صنعت چاپ، نرم افزار کورل دراو CorelDRAW است. نرم‌افزاری قدرتمند که با افکت‌های ویژه و امکانات متنوع گرافیکی که به کاربران میدهد، به ابزاری محبوب در دنیای طراحی تبدیل شده و توسط بسیاری از طراحان، مورد استفاده قرار گرفته است.

در صنعت‌چاپ از کارت ویزیت تا طراحی های حرفه ای لوگو، کاتولوگ و … از کورل استفاده می‌شود. از جمله ویژگی‌های کورل میتوان به این موارد اشاره نمود:

  • مبتدی و حرفه‌ای: کورل نرم افزاری تخصصی است که هم برای طراحان حرفه‌ای و هم برای افراد مبتدی مناسب است.
  • تنوع ابزار: این نرم افزار امکانات بیشمار در ویرایش تصاویر و حتی ویدئو دارد.
  • تکنیک بُرداری: بر خلاف سایر نرم افزارهای طراحی مثل فتوشاپ، بزرگ کردن طرح و داده، هیچ تاثیری در حجم فایل ندارد.
  • سازگاری: کورل از بیشتر فرمت‌ها از جمله: DWG – CGM – DXF – PDF – AI و … پشتیبانی می‌کند.

هزینه طراحی

در صورت ارسال فایل کورل توسط مشتری، هزینه طراحی دریافت نمی‌شود. برای اعلام هزینه نیاز است طرح مورد نظر بررسی شود. در بسیاری از موارد نیز هزینه طراحی دریافت نمی‌شود. لازم به ذکر است که قبل از انجام طراحی هزینه آن محاسبه و ارسال می گردد و تا زمان تایید توسط مشتری کاری انجام نمی‌شود. برای مشاوره در این زمینه و یا استعلام میتوانید به این شماره ۹۱۲۲۱۳۸۶۰۹ در تلگرام پیام ارسال نمائید.

جمع‌بندی

از جنبه‌های حیاتی و بسیار مهم در تولید پلاک، بخش طراحی است. با رعایت اصول و استفاده از ابزارهای مناسب، می‌توان به ایجاد هویتی منحصربه‌فرد دست یافت. خلاقیت در طراحی، نه تنها جلب توجه مخاطب می شود، بلکه ارتباط ژرفتری را بین مشتریان و برند ایجاد می‌کند.در مارکسازی کار با طراحی پلاک شروع می شود

با تایید طرح پلاک، مراحل تولید آغاز  می شود

طراحی پلاک