صنعت چاپ چین

صنعت چاپ چین یکی از مهم‌ترین صنایع اقتصادی این کشور محسوب می‌شود و با حضور قوی در آن توانسته از جمله کشورهای پیشرو و همچنین از بزرگترین بازارهای جهانی شناخته شود.صنعت چاپ چین

با توجه به رشد سریع این صنعت، شرکت‌های بزرکی در این کشور فعالیت می‌کنند که تجهیزات پیشرفته و توانایی تولید بالا را دارند و بسیاری از آنها تکنولوژی‌های مدرن چاپ را صادر می‌کنند.

خدمات چاپ برای بسیاری از صنایع مختلف از جمله تبلیغات، بسته‌بندی، صنایع غذایی، لوازم التحریر و … ضروری‌ست، از این رو بازار داخلی و بین‌المللی بزرگی در این زمینه وجود دارد.

رقابت با آلمان

صنعت چاپ آلماناگر چه آلمان‌ها، مدعی و از پیشروهای صنعت چاپ با شهرت جهانی در طراحی و تولید ماشین‌آلات، جوهر و تکنولوژی‌های پیشرفته، هستند، ولی چینی‌ها بر این باورند که ابداع چاپ از چین آغاز شده و حال می‌خواهند با تسخیر بازار این صنعت، مالکیت بلامنازعی را در این راه استوار کنند.

این مورد نه اغراق است نه یک نظر مغرضانه: 

چین در حال تبدیل شدن به تولیدکنندۀ بزرگ تجهیزات چاپی‌ست.

  • هایدلبرگ از اعتبارخود استفاده می‌کند تا محصولاتش را که توسط مسترورک تولید شده، به فروش برساند.
  • bobst یکی از عمده بازیکنان صنعت بسته‌بندی، دایکاترهای چینی را می‌فروشد و برخی از شعب خود را به چین واگذار کرده است.

این موضوعات تا یک دهۀ پیش حتی در تصور هم نمی‌گنجید. دیگران نیز در حال پیش‌گرفتن این روند هستند. نوشته ای بر دیوار بزرگ چین وجود دارد که می‌گوید: چاپ در حال بازگشت به محل تولد خود است.

حایگاه جهانی چاپ

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که چاپ یک صنعت بسیار گسترده است و تعداد زیادی از کشورها در توسعه و تأثیرگذاری در این صنعت نقش دارند. هر کشور با توجه به تخصص‌های خود و توانایی‌های فنی می‌تواند در بخش‌های خاصی از صنعت چاپ تأثیرگذار باشد.

بنابراین، یک کشور به تنهایی نمی‌تواند صاحب مالکیت بلامنازع در صنعت چاپ شود و این صنعت به صورت گسترده توسط چندین کشور در سطح جهانی اداره می‌شود. توسعه و همکاری بین کشورها می‌تواند به بهبود و رشد این صنعت در تمام دنیا کمک کند.

برای مشاهده و اطلاع از صنعت چاپ در ایران کلیک‌کنید. در صورت نیاز به استعلام قیمت در تلگرام به شماره 9122138609 پیام ارسال نمایید.