تولید بارکد فلزی کیوآر با فلز الومینیوم و استیل انجام می شود

بارکد کیو آر فلزی

بارکد کیو آر فلزی:

بارکد یک نماد یا تصویر است که اطلاعات‌ رمزگذاری شده را در خود ذخیره می‌کند و معمولاً توسط ماشین‌ها قابل خواندن هستند. بارکدها به عنوان ابزاری سریع و دقیق برای ذخیره و به اشتراک‌گذاری اطلاعات شناخته می‌شوند.

در بین انواع بارکدهای موجود، مدل کیو آر به دلیل خطای کمتر نسبت به سایر مدل‌ها، محبوبیت بیشتری دارد. همچنین، قابلیت بیشتری در ذخیره و رمزگذاری دارد. این امر امکان انتقال‌اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تر را فراهم می‌کند. بارکد کیو آر فلزی اغلب از آلومینیوم و یا استیل ساخته می‌شود. حکاکی بارکد روی سطح انواع فلزات با لیزر انجام می‌شود. 

تعریف‌ بارکد کیو آر فلزی:

در تعریف‌ بارکد می‌توان گفت: مجموعه‌ای از خطوط میله‌ای و موازی با عرض‌های مختلف که اندازه هر خط معنای خاصی دارد. این خطوط می‌تواند حاوی اطلاعاتی مثل: لینک‌، متن و … باشد که پس از اسکن با بارکدخوان، قابل دیدن می‌باشد. بارکد به عنوان یک فناوری رمزگذاری و ردیابی‌ اطلاعات، دقت، سرعت و کارایی در پروسه‌های مختلف را بهبود می‌بخشد.

کاربردهای بارکد کیو آر فلزی:

بارکد با ویژگی‌های منحصر به فرد و کاربردهای متنوع، در اکثر صنایع و مشاغل مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

  • خرده‌فروش و مدیریت: بارکدها در فروشگاه‌ها و مراکز خرده‌فروشی، اطلاعات مربوط به اجناس مانند قیمت، نام، شناسه محصول و موجودی را در خود دارند که با اسکن کردن، سریع و دقیق نمایش داده می‌شود تا بتوان موجودی را بهتر مدیریت کرد.
  • درمانی: در مراکز بهداشتی، بارکدها در دسترسی آسان به اطلاعات نقش مهمی داشته و بر روی پرونده‌ها، داروها و تجهیزات‌پزشکی قرار می‌گیرد تا اطلاعات بیماران با دقت و به سرعت در اختیار متخصصین قرار بگیرد.
  • ارسال و دریافت پست: در صنعت پست بر روی بسته‌ها و مرسولات قرار داده می‌شود و جزئیات مربوط به مبدأ، مقصد، وضعیت مرسوله و … را در خود جای می‌دهد تا به ردیابی مرسولات کمک کند.
  • تولیدی و صنعتی: در صنایع تولیدی، بارکدها بر روی مواد خام و محصولات‌نهایی قرار داده می‌شوند تا به مدیران کارخانه امکان ردیابی و مدیریت فرآیندهای تولید، انبار و کنترل‌کیفیت داده شود.
  • اداری: در محیط‌های اداری، بارکدها برای ردیابی اسناد، دارایی‌، کداموال، کتابخانه‌ و موارد مشابه استفاده می‌شوند. این ابزار به مدیران اداری کمک می‌کند تا اطلاعات دقیق‌تری از دارایی‌ها و منابع را دریافت کنند.
  • خدماتی و حمل‌ونقل: در صنایع حمل‌ونقل، برای ردیابی اجناس، بارها، بلیط‌ها، پرداخت‌های الکترونیکی و همچنین در خدمات فنی و تعمیرات برای ایجاد ارتباط با مشتریان کاربرد دارد.

مزیت های بارکد کیو آر فلزی:

از ویژگی‌های بارکد کیو آر فلزی می‌توان به این موارد اشاره نمود: نصب سریع و آسان، مقاوم در برابر ضربه، حرارت و رطوبت، قابلیت اسکن بدون نیاز به اینترنت، امکان استفاده روی قطعات کوچک، خوانده شدن سریع و بدون خطا و …

ویژگی‌های ذکر شده، سبب شده تا بارکد فلزی در پروژه‌هایی مثل شماره‌کوبی درختان و یا در ادارات، سازمان های دولتی و شرکت‌های خصوصی برای ثبت کداموال نیز کاربرد داشته باشد. در مواردی که ماندگاری و دوام اهمیت زیادی داشته باشد، بارکد فلزی بهترین انتخاب است.

مجموعه‌ما در این زمینه افتخار همکاری با شرکت‌های بسیاری را داشته‌ است از جمله: تیپاکس، فارمد، بانک مرکزی و … . برای استعلام قیمت می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید. برای دانلود نرم‌افزار بارکدخوان، کلیک‌کنید.

نمونه بارکد کیو آر فلزی