لیبل و برچسب در بسیاری از کسب و کارهای خرد و کلان کاربرد دارد

لیبل و برچسب

لیبل و برچسب

لیبل و برچسب از روش‌های تبلیغی و کارآمد محسوب میشود که تولیدکنندگان و فروشندگان روی اجناس خود می‌چسبانند و اطلاعاتی مانند: نام محصول، لوگوی سازنده (برند تجاری)، شماره تماس، دستورالعمل‌ها، هشدارها و … نمایش می‌دهد.

این روش برای ایجاد اطمینان در خصوص کیفیت و اطلاع‌رسانی بهتر، همچنین برای تشخیص و جلوگیری از تقلب نیز میتواند مفید باشد. تعیین برچسب‌های ایمنی و هشدار برای محصولاتی که در محیط‌های خطرناک هستند، بسیار مهم است.

انواع لیبل و برچسب

جنس لیبل و برچسب از تنوع بالایی برخوردار بوده و نوع مناسب با توجه به درخواست و سلیقه مشتری و همچنین محل نصب انتخاب می‌شود. تعدادی از پرکاربردترین برچسب ها:

  • پی‌ وی‌ سی: معولا به رنگ سفید است و نسبت به سایر جنس ها در برابر آب و رطوبت، مقاومت بالاتری دارد. همچنین با قابلیت چاپ و نصب آسان، در تبلیغات و بسته‌بندی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • سلفون: با نام‌های لیبل شیشه ای، بی رنگ و شفاف نیز شناخته می‌شود. این مدل برای مواقعی که بعد از چسباندن سطح زیردیده شود مورد استفاده قرار میگیرد.
  • متالایز: به علت داشتن ظاهری شبیه به فلز، باعث جذابیت بیشتر شده و معمولا در صنایع الکترونیک، لوازم خانگی، محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می‌کنند.
  • شبرنگ: به دلیل استفاده از مواد خاص میتواند نور را بازتاب دهد و در ساخت علائم ترافیکی، هشدار دهنده، پلاک وسائل نقلیه، تولیدات صنعتی و … بیشترین کاربرد را دارد. همچنین با داشتن قدرت چسبندگی بالا و عدم جدا شدن بعد از نصب، برای چاپ شماره اموال نیز استقاده می‌ شود . رول‌های شبرنگ دارای عرض 62، 92 و 124سانت می‌باشد.
  • روزرنگ: نسبت به شبرنگ چسبندگی کمتری دارد و بر خلاف شبرنگ در سطح آن دانه های اکلیلی و براق دیده نمی‌شود. در زمینه تزئینات، دکوراسیون و تبلیغات کاربرد دارد. رول‌های روزرنگ دارای عرض‌های متفاوت از 60 تا 150سانتیمتر می‌باشد. 

چاپ لیبل و برچسب

چاپ بر اساس تعداد سفارش، طرح، تعداد رنگ و درخواست مشتری می‌تواند بصورت دیجیتال، افست و یا سیلک انجام شود. 

نمونه کارهای لیبلجمع بندی: این روش به عنوان یک ابزار مهم برای اطلاع‌رسانی به مشتریان، تشویق آنها به خرید، جلوگیری از تقلب و نیز تامین اطمینان در خصوص کیفیت و امنیت محصولات، بسیار مهم و ضروری میباشد. برای استعلام قیمت می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.