در صنعت برق از پلاک فلزی برای نشان دادن نام و لوگوی شرکت سازنده استفاده می شود

تابلوبرق: صنعت برق یکی از حوزه‌های مهم و حیاتی در توسعه هر کشور محسوب می‌شود. این صنعت به تولید، انتقال، توزیع و مصرف انرژی برق می‌پردازد. 

کاربرد پلاک تابلوبرق

نصب و استفاده از انواع پلاک فلزی روی تحهیزات و محصولات در این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا علاوه بر چنبه برندینگ و تبلیغاتی در زمینه امینی و خدمات نیز کارآیی دارد.

برای نشان‌ دادن مشخصات فنی تابلوبرق مثل: شماره سریال، درجه‌حفاظت، آمپر، ولتاژ، فرکانس و همچنین نام، آدرس و لوگوی سازنده، از پلاک الومینیومی استفاده می شود. این محصول به دلیل ویژگی‌هایی مثل: مقاوم در برابر خوردگی، زنگ زدگی، حرارت، رطوبت، همچنین خوانایی بالا و … علاوه بر تابلوهای برق در سایر تجهیزات برقی از قبیل: قطعات و پنل‌های‌ توزیع، قرقره‌های سیم‌ و کابل‌ و … نیز استفاده می‌شود.

 

این پلاک برای تابلوبرق، از الومینیوم و به صورت افست 5 رنگ چاپ شده است

قسمت‌های متغیر مشخصات فنی در پلاک تابلوبرق، معمولا توسط مشتری و با سنبه حروف و اعداد انجام می‌شود، ولی در صورت درخواست، امکان حکاکی با لیزر در مجموعه ما وجود دارد.

نصب پلاک تابلوبرق

پلاک‌ها باید در جایی از تابلو (معمولا روی درب) نصب شوند که به راحتی قابل خوانده شدن باشد. پانچ کردن چهار گوشه پلاک‌ فلزی به دقت و سهولت در نصب  کمک می‌کند.

این پلاک‌ها قابلیت تولید در اندازه‌، شکل‌ و رنگ‌های مختلف را دارند، همچنین امکان برجسته‌سازیِ قسمت های دلخواه نیز وجود دارد. طبق مصوبات شرکت توزیع برق، نصب پلاک‌ مشخصات و هشدار (خطرمرگ) بر روی تابلوهای برق صنعتی و خانگی توسط سازندگان، الزامی‌ست.

برخورداری پلاک‌ها از دوام و ماندگاری بالا بسیار حائز اهمیت است و زمان سفارش می‌بایست به آن توجه کرد، زیرا برای تعمیر یا تعویض قطعات داخل تابلو، دسترسی به اطلاعات درج شده در پلاک‌ها، بسیار ضروری‌ و مهم است. استفاده از چاپ افست نیز به همین دلیل می‌باشد.

از فعالان در صنعت‌ برق که افتخار همکاری داشته‌ایم: برق‌ آسان‌ تبریز، طیف آسا، الکوپارس، سنجش‌ نیرو، تابش‌ تابلو شرق، فجر‌ تابلو مرکزی، برق‌ مهرآباد، برق ‎‌شاهرود، ایران ترانسفو و … . برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

نمونه پلاک تابلوبرق