پلاک کدپستی از فلز الومینیوم تولید می شود

کدپستی یک شماره 10رقمی است و توسط اداره پست و بر اساس منطقه جغرافیایی، تخصیص داده می‌شود.

این سیستم شناسایی‌ برای سهولت در تعیین محل و تشخیص دقیق یک خانه یا ساختمان است. پلاک کد پستی کنار درب ورودی ساختمان نصب می‌شود.

 پلاک کدپستی:

هر کدام از اعداد در شماره ده رقمی یک معنای خاص دارد. در ادامه به معنای این اعداد و روش پیدا کردن آدرس از روی کد پستی میپردازیم:

  • اولین‌ رقم مربوط به کد استان،
  • رقم‌ دوم مربوط به شهر،
  • سه رقم بعدی نشان‌دهنده منطقه،
  • سه رقم بعد از آن برای نمایش محله،
  • و دو رقم آخر مربوط به موارد دقیق‌تر آدرس است.

در صورت نیاز به تعویض یا تغییر در کد پستی، بهتر است به مراکز یا مسئولان مربوطه و برای پیدا کردن کدپستی خود نیز به درگاه خدمات الکترونیک GNAF مراجعه فرمایید.

مشخصات پلاک کدپستی:

جنس پلاک‌کدپستی آلومینیوم با ضخامت 0/5میلیمتر است. دلیل استفاده از ورق آلومینیوم داشتن ویژگی هایی مثل چاپ‌پذیری، قابلیت برجسته‌سازی و دوام این فلز در شرایط محیطی سخت، می‌باشد.

استفاده از چاپ افست با پوشش ورنی کوره‌ای، پلاک‌ها را به بالاترین حد از مقاومت و ماندگاری می‌رساند. ابعاد پلاک‌ کد پستی معمولا 217 در 80 میلیمتر است.

در این پلاک علاوه بر شماره، لوگوی اداره پست و سازمان شهرداری نیز چاپ می‌شود. همان طور که در مطالب قبلی گفته شد، ضخامت کمتر و یا بیشتر از 5دهم میلیمتر، باعث کاهش کیفیت در برجسته سازی می‌شود. اگر سفارشات دارای بارکد کیو آر باشد، امکان برجسته کردن شماره‌ها وجود ندارد و باید با لیزر انجام شود.

نصب پلاک معابر و کدپستی

روش نصب پلاک‌ها با پرچ می‌باشد و برای سهولت در این کار، سفارشات بصورت پانچ شده تحویل می‌گردد. پلاک‌‌های‌ کدپستی علاوه بر تشخیص آسان آدرس در زیبائی و نمای ساختمان و شهر نیز تاثیرگذار است.

قیمت پلاک

برای محاسبه قیمت اعلام مواردی مثل تعداد سفارش، تعداد رنگ، ترتیب شماره‌ها و … ضروری‌ست. زمان سفارش این پلاک غیر از قیمت، توجه به مواردی مانند کیفیت و دوام چاپ، رعایت نکات فنی، طراحی و … بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

در صورت نیاز به استعلام قیمت و یا مشاوره قبل ثبت سفارش می‌توانید به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمائید.

نمونه پلاک