طراحی پلاک

طراحی در تولید پلاک یا هر پروژۀ دیگری از اصلی‌ترین مراحل قبل از چاپ است. برای این کار نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارد که یکی از کاملترین آنها کورل CorelDRAW می‌باشد.

کورل (Corel) توسط شرکت کانادایی توسعه و عرضه شده است. این نرم افزار قابلیت‌های مختلفی در زمینۀ طراحی و ویرایش تصاویر، طراحی وب، طراحی پلاک، لوگو، کارت ویزیت، بروشور و… دارد و با امکانات مختلفی مانند ویرایش متن، تغییر اندازه و تعیین موقعیت برای شیء، ایجاد شیء‌های سه‌بعدی، انیمیشن و… که دارد، توسط بسیاری از طراحان هنری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کورل در سه نسخهٔ اصلی CorelDRAW، Corel PHOTO-PAINT و Corel CONNECT عرضه می‌شود. با فرمت‌های مختلفی از جمله CDR، AI، PDF، EPS، PSD، JPG، PNG، SVG و … سازگاری دارد و برای کاربران حرفه‌ای و حتی مبتدی نیز مناسب است.

این نرم‌افزار از از تکنیکِ بُرداری به جای پیکسل استفاده می‌کند که مبنای آن اصول ریاضی‌ست و گرافیک‌های تهیه شده از حداکثر کیفیت برخوردار می‌باشند. در واقع این گرافیک‌ها با بزرگ و کوچک شدن دوباره‌سازی می‌شوند. همین تکنیک باعث می‌شود ضمن کم شدن حجم فایل‌ها، در کیفیت آنها هیچ تغییر ایجاد نشود.

برای چاپ تمیز و به اصطلاح بدون رنجه در نرم افزاری مثل فتوشاپ باید اندازه و رزولوشن زیاد باشد که باعث سنگین شدن فایل می‌شود.

در نرم‌افزارهای طراحی، کورل بهترین و کاملترین انتخاب بوده و هر بار با آپدیت نسخه‌ها به امکانات و قابلیت‌های آن اضافه می‌شود.

در صورت عدم ارسال فایل به صورت کورل، هزینه طراحی پلاک دریاقت می گردد.