پلاک ظرفیت و شناسه آسانسور

پلاک ظرفیت:

پلاک ظرفیت آسانسور همان طور که از نامش پبداست برای نمایش تعداد افراد یا میزان بار مجاز که می‌توان با آسانسور حمل کرد در داخل کابین نصب می‌شود. این ظرفیت به صورت عددی و در واحد کیلوگرم یا تعداد(مانند 8 نفره، 10 نفره و …) مشخص می‌شود.

هر آسانسوری دارای محدودیت وزنی می‌باشد. اساسا ابعاد طول، عرض و ارتفاع کابین باید به گونه‌ای باشد که افراد یا بار را بتواند به طور ایمن و راحت حمل کند.

کاربرد پلاک ظرفیت:

از پلاک ظرفیت آسانسور برای نمایش نام و لوگوی سازنده، شماره تماس و همچنین بعضی نکات و دستورالعمل‌های  ایمنی مثل:

  • بیش از ظرفیت سوار نشوید.
  • استفاده کودکان به تنهایی ممنوع می‌باشد.
  • در صورت بروز مشکل، با خفظ خونسردی، دکمه زنگ را فشار دهید و … نیز استفاده می‌کنند.

پلاک‌ظرفیت مانند پلاک‌شناسه باید در داخل کابین طوری نصب شود که به راحتی قابل خوانده شدن باشد و کاربران بتوانند از مقدار  مجاز مطلع شوند. 

نصب پلاک ظرفیت آسانسور:

تعیین ظرفیت‌ها، بر اساس استانداردهای ملی و کاربری ساختمان و … متفاوت است ولی به طور معمول وزن هر نفر معادل 75کیلوگرم محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، پلاک ظرفیت 6نفره یعنی تا 450کیلوگرم مجاز است. استفاده بیش از ظرفیت مجاز، می‌تواند خطرات جدی ایمنی برای کاربران به همراه داشته باشد.

این پلاک باید بطور دوره‌ای توسط مسئول نگهداری، بررسی شود تا در صورت مخدوش بودن برای نصب پلاک‌ جدید اقدام شود. لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورها، نصب این پلاک الزامی و نقض آن با جریمه و تعلیق پروانه بهره‌برداری همراه است.

از فعالان در صنعت آسانسور و پله برقی که افتخار همکاری داشته‌ایم: هیدرو گستر، تکنو ناطا، اورند آسانسور، تکین صنعت سپنتا، آسان‌ پیما پرشیا و … برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

نمونه پلاک ظرفیت:پلاک شناسه ملی:

پلاک شناسه ملی آسانسور دارای یک کد 10رقمی با هدف شناسایی و ردیابی گواهینامه و تائیدیه‌های بازرسی‌ در کابین آسانسور نصب می‌شود. کد مورد نظر شامل اطلاعاتی مثل: نام سازمان یا شرکت سازنده، تاریخ تولید، شماره سریال و … است.

این طرح از ابتدای سال1396 اجرایی شد و هر شناسه که توسط سامانه مدیریت‌ بازرسی‌‌‌ صادر می‌شود، منحصراً برای یک‌ دستگاه‌آسانسور می‌باشد.

مزایای پلاک شناسه ملی:

  • شناسایی: با استفاده از شناسه‌آسانسور، می‌توان بصورت دقیق آسانسور را شناسایی و در صورت نیاز به تعمیر و سرویس، اطلاعات لازم را به راحتی در دسترس داشت.
  • ردیابی ملی: همچنین می‌توان اطلاعات مربوطه را بصورت مرکزی ذخیره کرد. این امر، بهبود قابلیت‌های نگهداری و پشتیبانی را فراهم می‌کند.
  • امکان تحلیل داده‌ها: با استفاده از شناسه درج شده در پلاک، می‌توان اطلاعات مربوط به عملکرد و عیب‌یابی را جمع‌آوری و تحلیل کرد. این امر به شرکت‌ها کمک می‌کند تا رویکردهای بهینه‌سازی و پیشگیری را برای بهبود عملکرد اتخاذ کنند.
  • استانداردسازی: امکان استانداردسازی فرآیندها و مشخصات فنی، می‌تواند بهبود کیفیت و ایمنی‌ را تضمین می‌کند.

متن پلاک شناسه ملی:

در آخرین بروزرسانی این متن همراه با آرم استاندارد در پلاک شناسه ملی آسانسور درج می‌شود: کاربران آسانسور می‌توانید با ارسال شناسه‌ ملی 10رقمی به سامانه‌ پیام‌ کوتاه 10001517 از آخرین وضعیت اعتبار این آسانسور مطلع شوید.

مشخصات پلاک شناسه ملی:

ابعاد این پلاک 16×5سانت و از فلز استیل با ضخامت 0/5میلیمتر تولید می‌شود. متن و سریال در پلاک شناسه ملی آسانسور با لیزر حک می‌شود. اخیراً آرم استاندارد نیز به طرح اضافه شده است. نصب پلاک‌‌شناسه الزامی و محل آن در کابین کنار پلاک‌ظرفیت است.

صدور تاییدیه بازرسی منوط به استفاده از پلاک‌ها در کابین و موتورخانه خواهد بود. همچنین در صورت مخدوش بودن، شرکت‌های سرویس و نگهداری‌‌ موظفند نسبت به تعویض آن اقدام نمایند. از فعالان در صنعت‌آسانسور که افتخار همکاری داشته‌ایم: شرکت ره آورد، آرمین‌ آسانسور، سحر فراز پیما، آسمان فراز الموت، لیو تجارت اورآسیا، اوج پیما، هیدروگستر و …

جمع بندی:

اجرای این طرح می‌تواند به جمع‌ آوری و مدیریت اطلاعات مربوط به آسانسورها کمک کرده و نگهداری، پشتیبانی و ایمنی آسانسورها را تضمین کند. در مجموعه ما امکان تحویل فوری این پلاک وجود دارد. لازم به ذکر میباشد، جهت سهولت در نصب، سفارشات  به صورت پانچ شده تحویل می‌گردد. برای استعلام قیمت به شماره 9122138609 در تلگرام پیام ارسال نمایید.

نمونه پلاک شناسه ملی: